Brulion.Hrubie.pl

A A A

Brulion

to potrzebna jest reforma wymiaru sprawioedliwości, czy nie, jak myslicie Pan Minister Ziobro ma rację, czy nie?

Autor: taki
szczegóły » Data dodania: 2017-05-18 09:42:57

Musze podzielić się pewną smutną refleksja.
Ogromny niesmak wywołuje u mnie niemoc i marazm ze strony Prokuratury Okręgowej w Zamościu. Wpływa to bardzo negatywnie na wizerunek prokuratury, która zamiast na straży praworządności, stoi na straży... właśnie... czego???
Przypomnę o co są podejrzani powiatowi włodarze PSLu, są to przestępstwa wyłudzenia środków publicznych, fałszowania dokumentów, przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków, nielegalnej kopalni firmowanej i ukrywanej przez władze powiatu na terenie gminy werbkowice, sprawstwo kierownicze – zmuszanie do fałszowania dokumentacji. Wszystko to były działania na szkodę interesu publicznego, na szkodę interesu ekonomicznego państwa na wiele milionów. Dochodzi sprawa nękania Ś. P. powiatowego lekarza weterynarii i ukrywanie potężnych dochodów – poświadczanie nieprawdy.
W obliczu obszernego materiału dowodowego (dokumentów, zeznań świadków)
i opisywanych bardzo szczegółowo przez media przestępstw, popełnianych przez władze powiatu hrubieszowskiego prokuratura pozostaje dziwnie bezradna i bierna. O co tutaj chodzi?
W obliczu dowodów i publikacji wydaje się, że władze powiatu hrubieszowskiego działały i działają w dalszym ciągu na szkodę interesu publicznego, wyłudzając miliony złotych, marnotrawiąc środki publiczne, ustawiając konkursy, przekraczając uprawnienia. Przecież w dalszym ciągu mogą działać na szkodę nas, obywateli!!! Dlaczego prokuratura im na to pozwala?

Autor: Bul, Andrzej Bul
szczegóły » Data dodania: 2017-05-18 08:13:14

HRS przyjęła obowiązki poważnie i ma ambitne plany do realizacji, prosimy o odrobinę cierpliwości.
Niebawem wystąpimy z propozycjami z " kartą seniora też. Pozdrawiam ważniaka

Autor: 2lk
szczegóły » Data dodania: 2017-05-17 11:45:12

Polecam poszukać na stronie magazynu CKM artykułu o hrubieszowiance. Jak była w Hrubieszowie i ćwiczyła z dziećmi aerobik to nikt nie napisał że zajmuje się też takimi rzeczami.

Autor: byly hrubieszowiak
szczegóły » Data dodania: 2017-05-17 08:18:54

czekam na inicjatywy hrubieszowskiej rady seniorów, jakos cicho po powołaniu, w innych miastach nie ma rady seniorów ale walczą o prawa seniorow, w Zamościu ma byc wprowadzona Karta Seniora i to jest dbałość o seniorów, samo powołanie bez działania to tylko pozór działania

Autor: ważniak
szczegóły » Data dodania: 2017-05-15 10:45:03

http://www.dziennikwschodni.pl/hrubieszow/10-pomyslow-dla-hrubieszowa-strefa-platnego-parkowania-czy-dentysta-w-szkole,n,1000198976.html

Autor: memo
szczegóły » Data dodania: 2017-05-15 10:41:33

#skaczący... Piszesz, że "mieszkańcy dużych miast...cenią". Masz dużo racji, ale szkopuł w tym, że Hrubek leży okropnie daleko od takich miast.

Autor: Rub
szczegóły » Data dodania: 2017-05-14 23:17:44

Były, jeśli tak robisz, to chwała Ci za to. Ale skoro wg Ciebie o Hrubieszowie nikt po drugiej stronie Wisły nie słyszał, to tym bardziej należy wykorzystywać każdą okazję, by o mieście zrobiło się trochę głośniej.
Hrubieszów nie dysponuje takim budżetem, żeby reklamować się jak Roztocze, chociaż region ma wg mnie niezły potencjał turystyczny jeśli chodzi o formy aktywnego spędzania wolnego czasu. Sam pisałeś- rowery, kajaki ... Może dla nas - stałych bywalców - to żadna atrakcja (chociaż ja osobiście uwielbiam w weekend wybrać się rowerem do Kryłowa albo Horodła), ale mieszkańcy dużych miast bardzo sobie takie ciche i spokojne miejsca cenią.
Brak nam współpracy między samorządami w kwestii promocji turystyki - takie przynajmniej odnoszę wrażenie. Tym lepiej, że władze miasta wykorzystują każdą okazję, żeby trochę Hrubieszów zareklamować. Jeżeli zawsze będziemy ze wszystkim na nie, to nigdy z miejsca nie ruszymy.

Autor: Skaczący Jack
szczegóły » Data dodania: 2017-05-14 14:37:30

Logicznie myślący człowiek ZANIM cokolwiek zrobi to się zastanowi czy to co robi nie będzie w żaden sposób przeszkadzało czy utrudniało życia innemu człowiekowi. Więc jeśli z tego suszącego się prania kapie komuś na głowę - to należy je zabrać. Jak sąsiad obok ma otwarte okno - to nie należy mu puszczać dymu z fajek albo grila. Jak jest godzina 22 i wiadomo że niektórzy chcą spać - to głośna muzyka ma lecieć ze słuchawek a nie głośników.
.
Punktem wyjścia jest umiejętność postawienia się w sytuacji tego drugiego człowieka, ktoremu możemy ewentualnie uprzykrzyć życie - kto tego nie potrafi albo nie chce potrafić - jest zwykłym chamem

Autor: byly hrubieszowiak
szczegóły » Data dodania: 2017-05-14 14:20:11

http://kobieta.onet.pl/dom/porady/co-wolno-a-czego-nie-wolno-na-balkonie/fgs16yb

Autor: memo
szczegóły » Data dodania: 2017-05-14 14:06:36

Na swój sposób reklamuję to Miasto. Kilka osób dzięki mnie przyjechało tu na rajd rowerowy, spróbować piwa, do wioski gotów, byli zainteresowani kajakami.
Uwierz że przekraczając Wisłę to ludzie o Hrubieszowie nie wiedzą dosłownie NIC i nie pomoże tutaj żaden pokerzysta, Staszic, Prus czy inne nieżyjące osoby.
.
Jedyna osoba którą do tej pory poznałem, niezwiązana z Hrubieszowem a kojarząca to miasto - znała go przez osobę ks. Puzona. Pewnie się znajdą tacy co posłyszeli o tym mieście od pana Poznańskiego

Autor: byly hrubieszowiak
szczegóły » Data dodania: 2017-05-14 13:23:10

Były, czy Twój powrót do Hrubieszowa to jakakolwiek promocja dla miasta ? Może zacznij się udzielać w internetowych mediach ogólnopolskich ? Może własny kanał na YT ? Wtedy faktycznie byłaby to jakaś reklama dla Hrubieszowa ;)
O Panu Pokerzyście nie słyszałem i zapewne nie słyszała o nim większość mieszkańców. Za to wszyscy słyszą teraz, bo o facecie piszą w mediach. Normalna sprawa, że samorząd wykorzystuje sytuację. Zdziwiłbym się, gdyby był inaczej.

Autor: Skaczący Jack
szczegóły » Data dodania: 2017-05-14 11:28:54

Założę się że o Panu Pokerzyście nie słyszało do tej pory 99% społeczności Hrubieszowskiej (czy nawet Polskiej). Czy jak ja bym chciał wrócić do Hrubieszowa to samorząd też zadeklaruje mi taką pomoc?

Autor: byly hrubieszowiak
szczegóły » Data dodania: 2017-05-14 09:07:18

B**- legitymacji dziecka nie sprawdzałem wtedy a dziś już wiem 7 lat 8 miesięcy i 12 dni . Nawiasem mówiąc co to zmienia.

Autor: hrubieszowiaczek
szczegóły » Data dodania: 2017-05-13 18:40:09

Ile dziecko miało lat, że jechało po chodniku? Powinny być wymalowane tam pasy a jak wiadomo nie wolno przez pasy przejeżdżać rowerem jak również w tej sytuacji też nie można było bo to skrzyżowanie.

Autor: B**
szczegóły » Data dodania: 2017-05-12 11:32:28

Myślisz że ten problem jest tylko na Rubinowej? Progi zwalniające nie włączą myślenia ani kierowców ani pieszych ani rowerzystów.

Autor: inka
szczegóły » Data dodania: 2017-05-11 22:22:38

Dziś ok. 7,45 samochód wyjeżdżający z ul Rubinowej o mały włos nie potrącił dziecka jadącego rowerem do szkoły. Dzieciak jechał rowerem do szkoły chodnikiem zaś z ul. Rubinowej wyjechał samochód niezbyt szybko, dziecko ledwo zdążyło odbić na jezdnię ul. Dwernickiego, szczęście ,że nic nie jechało z przeciwka. Do zarządcy ulicy Rubinowej może by tak przed dojazdem do skrzyżowania zamontować próg zwalniający (tzw. śpiącego policjanta)lub poprawić widoczność na tym skrzyżowaniu (wysoki płot i żywopłot) całkowicie zasłaniają widoczność. Lepiej wcześniej coś zrobić aby uniknąć nieszczęścia.

Autor: hrubieszowiaczek
szczegóły » Data dodania: 2017-05-11 20:59:00

czy my w tym grajdole doczekamy sie kiedys standardów normalnego funkcjonowania, Lublin, Krakow, Warszawa - ogrzewanie mieszkań przy takich temperaturach jest włączone i ludzie nie marzną, szczególniee dzieci, a u nas jak zwykle jest problem tak w jesieni kiedy ogrzewanie jest właczane jak inny juz dawno grzeja jak i teraz kiedy powinno sie dogrzewać mieszkania ze względu na niskie temperatury

Autor: skandy
szczegóły » Data dodania: 2017-05-11 00:40:16

czy ktos odpowiada za słupy ogłoszeniowe w mieście, dzisiaj plakaty reklamowego jednego z banków rozklejono w dwoch rzędach zasłlaniając wszelekie inne ogloszenia w tym klapsydry, reklama nie może odbywać się z brakiem poszanowania innych ogloszenie zamieszczonych na słupach

Autor: stefan19
szczegóły » Data dodania: 2017-05-07 19:24:01

Witam, potrzebny tapicer meblowy Hrubieszów, może ktoś dać namiar.

Autor: ron
szczegóły » Data dodania: 2017-05-07 14:29:04