Brulion.Hrubie.pl

A A A

Brulion

dla precyzji informacji o Kowalskim dadałbym jeszcze vel......

Autor: puszek53
szczegóły » Data dodania: 2012-03-04 11:13:57

A powinno go obchodzić bo to właśnie jemu, jego ziomek (za pieniądze przeznaczone na poprawę i rozbudowę drogi przez Jagiellony) zmodernizował drogę na Prehoryłe a ludziom tynk sie sypie z sufitu przez te TIRy. Kowalski z prehoryłego zadowolony, że Kowalski ze Świerszczowa czy Teptiukowa budzi się jak tir jedzie pod oknem.

Autor: kizior
szczegóły » Data dodania: 2012-03-03 22:05:38

A co przeciętnego Kowalskiego (mieszkańca m. Prehoryłe), obchodzi, że mieszkańcom kresowego miasteczka, ściany pękają?.

Autor: Kinga
szczegóły » Data dodania: 2012-03-03 21:43:04

A co przeciętnego Kowalskiego (mieszkającego przy ulicy, po której jeżdżące tiry powodują pękanie ścian) obchodzi droga do Prehoryłego czy Kryłowa? Dla niego liczy się to, że pomimo tego, iz z grupą mieszkańców od kilkunastu lat staraja się o obwodnicę omijająca ich domostwa lub o przynajmniej poprawę szosy i budowę chodników oraz oświetlenie ulicy starosta obiecuje, że już są środki i projekty w realizacji a potem okazuje się, że te środki przesuwa na drogę do Prehoryłego i wypiera się, że niczego nie obiecywał.

Autor: Moonaj
szczegóły » Data dodania: 2012-03-03 21:14:13

Thomae - tych kilka ostatnich zdań... W pełni popieram!
Widzę, że jesteś jedną z nielicznych osób, która wie jak jest naprawdę i dokąd zmierza ówczesny Hrubieszów. Antypostępowe postawy to dewiza mieszkańców całego regionu. Widać to przede wszystkim tutaj. Wypowiedzi wielu osób pokazują, że jest im całkowicie wszystko jedno i w d** mają interes wspólny (poza swoim). Osobiście nie jestem jakimś typem "społeczniaka", który w myśl komunistycznej propagandy chce na siłę wszystkich uszczęśliwiać lub wpajać swój sposób myślenia. Ja po prostu wiem, że pojedyncze jednostki niewiele zdziałają, a jak chce się zmian, to trzeba zrobić coś wspólnie. Trzeba się otworzyć na zmiany i pomyśleć, w jaki sposób przykładowy "Kowalski" może mieć na nie wpływ przez swój udział.

Autor: Sylwia22
szczegóły » Data dodania: 2012-03-03 20:25:15

Kto wie co z projektem uchwały RM o udzieleniu pomocy finansowej Powiatowi Hrubieszowskiemu?

Autor: marcin9393
szczegóły » Data dodania: 2012-03-03 15:45:19

No i chwała ci za to Piracie, że się do nas nie wybierasz. Przez to powietrze będziemy mieli świeższe.

Autor: Draka
szczegóły » Data dodania: 2012-03-03 15:02:27

Jakoś nie widzę analogii.

Autor: BartekN9
szczegóły » Data dodania: 2012-03-03 12:46:12

Thomae , jakbym słyszał Pawlaka z serialu

Autor: dziadek
szczegóły » Data dodania: 2012-03-03 10:59:24

Co do "kryłowskiej drogi", przez laty była ona synonimem drogi o złym stanie, trudnej do przebycia... Do Kryłowa można było dostać się ceglanką przez Mircze, zaś trasa Kryłów-Hrubieszów była zwykłą, polną drogą z koleinami. Ten stan rzeczy zmienił się za Gierka, gdy najpierw do Kosmowa, z czasem aż do Kryłowa i dalej na południe, położono asfaltówkę. Po czterech dekadach użytkowania owa asfaltówka przypominała ser szwajcarski i przejazd po tej trasie nie był komfortowy. Przebudowa drogi prowadzona jest jako element projektowanej "Nadbużanki", która ma posłużyć dojazdowi do przejść granicznych do Terespola, Dorohuska, Zosina, Dołhobyczowa i przez "Dzikie Południe" do Hrebennego. A, że do Kryłowa, czy Prehoryłego się dojedzie obecnie łatwiej, to takie pocieszenie po wieloletnim pokonywaniu wertepów, a zarazem uśpienie uwagi ludzi przed przyszłym ruchem ciężarówek na tej trasie. Dawniej dwa TIR-y by miały problem z minięciem się, dlatego też poszerzono ową trasę. Gdyby ktoś chciał zasmakować emocji związanych z jazdą tamtędy przed remontem, powinien teraz przejechać się drogą Małków - Dołhobyczów (jak ma mocne nerwy i mu zawieszenia nie szkoda).
Trzeba zauważyć, że w ostatnich latach stan dróg nam się poprawia i należy cieszyć się z tego. Wiadomo, że nie wszędzie da się nowe drogi pobudować, ale malkontenci niech zwrócą uwagę na to, że w powiecie przez ostatnie 10 lat dużo dróg naprawiono, wykonano nowe nawierzchnie, utwardzono... Naturalnym jest że ci, którym asfaltu pod sam garaż nie położono, teraz jeszcze narzekają, ale trudno im się dziwić, bo podatki z każdego są zdzierane.
A co do Tomaszowa, to faktycznie mają niewesoło bez obwodnicy. Przez Lwowską pędzą TIRy non stop, a że nie mają burzówki, to w deszcz, czy chlapę piesi mają też sporo stresu, by dojść do celu nieochlapanym. O drganiach mających wpływ na budynki przy Lwowskiej nie wspomnę. Dlatego też zamiast marudzić, cieszcie się, że nam TIR-ów przez miasto nie puszczą, jeśli jesteście hrubieszowiakami (bo często wypowiedzi co niektórych wskazują, że im wszystko jedno, a więc wniosek taki, że do Hrubieszowa pewnie do szkół, urzędów i na zakupy przyjeżdżają). Dzięki takim antypostępowym postawom nasze miasto zamiast się rozwijać, zmienia się w jeden "dom starców", którzy nie chcą nic zmieniać, zatrzymać postęp i rozwój, a potem dziwią się, że nam powoli powiat chcą zlikwidować. Trzeba myśleć przyszłościowo! No i trzeba samorządowych władz, które postawią na rozwój regionu, bo inaczej nas zaorają i zaugorują.

Autor: Sergij z Ukrainy
szczegóły » Data dodania: 2012-03-03 10:26:35

witam czy w hrubieszowie jest jakis radca prawny? a może któryś adwokat zna sie na prawie spadkowym?jaki jest koszt spotkania z adwokatem pojedynczej porady?

Autor: jarek1111
szczegóły » Data dodania: 2012-03-03 10:00:07

Piracie ta obwodnica powstaje na drodze nr 74 czyli krajowej, inwestorem jest GDDKiA i dlatego na tym odcinku, i w takiej formie, miasto nie dokłada do tego złotówki. Z drugiej strony jest droga wojewódzka 844 i powiatowa. A RZD i WZD nigdy w życiu nie będzie stać na takie coś. Państwo z Jagiellonów niech się cieszy, że nie mieszka w Tomaszowie Lub. tam to tiry jeżdżą a nie tu jeden na 4 godziny.

Autor: slawek21
szczegóły » Data dodania: 2012-03-03 08:26:52

Dzięki za propozycję ale nie podobają mi się twoje rodzinne okolice. Pozostanę więc w Hrubieszowie (pomimo tego, że sa tu gorsze drogi dojazdowe niz do ciebie).

Autor: Maurycy Szpak
szczegóły » Data dodania: 2012-03-02 22:14:47

Przenieś się do Kryłowa. Będziesz miał dobrą drogę.

Autor: Daniel24
szczegóły » Data dodania: 2012-03-02 21:45:24

No właśnie o to chodzi. Zamiast sostawiać tranzyt przez koszary i Świerszczów budując mało potrzebny (na razie) odcinek obwodnicy. O wiele tańsza i bardziej potrzebna w chwili obecnej była by obwodnica, pozwalająca ominąć trudny odcinek przez koszary i Świerszczów. Przez duży ruch na tym odcinku wąska ulica jest w stanie fatalnym a ludziom mieszkającym wzdłuż tej drogi pękają ściany. Ostatnio odwiedziłem kolegę, (który mieszka w odległości ok. 200m od ulicy) i ze zdziwieniem przekonałem się, że podczas przejazdu tą ulicą TIR'a, trzęsą się w mieszkaniu szklanki w kredensie. Podobno okoliczni mieszkańcy szykują protesty ponieważ władze powiatu od wielu lat bagatelizują ten problem, twierdząc, że nie ma pieniędzy (ale na remont dróg na Prehoryłe pieniądze mają).

Autor: barylka.d.b
szczegóły » Data dodania: 2012-03-02 19:19:31

Buraczarze, zawsze tamtędy będą jeździć. Przecież muszą jakoś dojechać do domu.

Autor: luzik
szczegóły » Data dodania: 2012-03-02 19:15:41

jak puszczą tranzyt tirów przez Dwernickiego to sam pojade tam pare razy blokować drogę albo przebijać opony.
Wystarczy że buraczarze już tam jeżdzą.

Autor: monikax
szczegóły » Data dodania: 2012-03-02 17:11:19

B** dobrze pisze - musimy pamiętać, że w Zosinie i Dołhobyczowie nie tylko zwiększy się ruch samochodów osobowych, ale i z czasem ciężarowe dojdą. Obwodnica ułatwi objechanie wokół Hrubieszowa jadącym z Zosina w kierunku Zamościa i na odwrót. Z czasem połączona na północy z pewnością zostanie z trasą Chełm - Hrubieszów i pomoże wyłączyć całkowicie tranzyt z miasta (obecne puszczenie ciężarówek przez Żeromskiego - Dwernickiego i Świerszczów nie jest na dłuższą metę dopuszczalne, zaś przez Dziekanów i Moroczyn droga także kiepska i pieszych sporo).
Dęba szkoda, bo to "fabryka tlenu" i piękny obiekt w krajobrazie, ale tak to już jest, jeśli popełnia się błędy i niedopatrzenia w etapie planowania - za ten błąd zapłaciła przyroda...

Autor: SanchoLopez
szczegóły » Data dodania: 2012-03-02 16:44:24

No tak zamiast cieszyć się to jest wręcz odwrotnie a za 20 lat juz po rozbudowie Zosina z działającym przejściem w Dołhobyczowie może w Kryłowie i Gródku to by był płacz, ze obwodnicy nie ma.

Autor: jusmar
szczegóły » Data dodania: 2012-03-02 14:07:53

"Gdyby nie podjęli takiej decyzji najdroższa inwestycja w historii miasta mogłaby zostać wstrzymana..." I bardzo dobrze by się stało w obliczu coraz częściej słyszanych głosów, że ta obwodnica to pieniądze wyrzucone w błoto. Inwestycja droga jak cholera a zupełnie bezsensowna. Za te same pieniądze można było zbudować ją w znacznie dłuższym odcinku i to w miejscu, w którym odciążyła by gęsto zabudowany odcinek, wzdłóż którego porusza się masa TIR'ów. Ciekawe kto podjął taką głupią decyzję z tą obwodnicą ? Wie ktoś kto za to odpowiada ?

Autor: PannaKonwalia
szczegóły » Data dodania: 2012-03-02 13:32:16