Brulion.Hrubie.pl

A A A

Brulion

Jak dla mnie sprawa jest prosta. Prawo dopuszcza, aby w soli spożywczej składnika X (szkodliwego) było nie więcej niż powiedzmy gram na kg soli (zupełnie przykładowo).
Dlaczego akurat taką ilosc uznano za dopuszczalną - musimy ufac, że jakaś mądrosc w tym była. Ustawodawca oparł się na czyjejś ekspertyzie, która tę ilosc wskazała.
Ci przedsiębiorcy, którzy tę gorszą, drogową czy jaką tam, sól, sprzedawali jako spożywczą, dopuszczają się 1. złamania prawa, 2. są nieuczciwi wobec konkurentów, który nie łamią prawa i 3. ryzykują, że ludziom się nic nie stanie - ale zupełnie intuicyjnie.
Tu nie chodzi o tylko sól, której trzeba by zjesc pewnie worek, żeby cokolwiek odczuc. Ale ziarnko do ziarnka: trochę trefnej soli, trochę innych trefnych i żyjemy średnio 5 lat krócej niż bardziej cywilizowane narody...

Autor: ilka
szczegóły » Data dodania: 2012-05-15 00:45:46

solę kanapki solą spożywcza a nie drogową z takiego samego powodu co słodzę herbatę cukrem kryształem a nie wrzucam kawałka buraka z resztkami ziemi.
Chodzi o samą obróbkę, i to, żebym na kanapce nie miał jakiegos kawałka kamienia, nikt nawet w soli warzonej nie zagwarantuje ze skład nie będzie taki sam jak w tej drogowej.

Autor: ala999
szczegóły » Data dodania: 2012-05-14 19:16:57

Były hrub Czyli wg. Ciebie jeśli sól drogowa nie jest zbytnio szkodząca to po co kupujesz normalną sól w sklepie? Możesz kupować śmiało drogową sól i używać jej w kuchni bo przecież inne rzeczy są bardziej szkodliwe a i parę groszy Ci zostanie.
Masz rację, że syf w obecnych produktach kupowanych w marketach jest przerażający nie zależnie od tego w jakim markecie kupisz wędlinę. Tam zasada jest prosta kupić jak najtaniej mięso, które w promocji i tak wszyscy wezmą niezależnie od tego jaki to syf byle by ładnie podać

Autor: tomek
szczegóły » Data dodania: 2012-05-14 14:58:24

goowna tez można dodać bo nie truje

Autor: szendi
szczegóły » Data dodania: 2012-05-14 10:03:13

Mik nie za bardzo rozumiem celu tego co poniżej napisałeś. Jakoś ludzie jedli tą sól i nic się im nie stało. Sól wypadowa od zwykłej soli kuchennej różni siętym ze ma zanieczyszczenia w postaci jakichś zmielonych kamieni (woda w twoich rurach też to ma, mąka w chlebie też) oraz trochę więcej siarczanów (pospolity żul wypija tego więcej w ciągu dnia niż ty przez rok). Każdy myśli ze ta sól to truje ludzi a tymczasem w innym śmieciowym jedzeniu zjadacie całe mnóstwo trującego goovna, które sanepid dopuścił. Ogórki i pomidory teraz kupujesz? Inni kupują? bulwersujecie się jak mozna jeść coś co ma tyle substancji konserwujących? Poczytaj co to jest "wanilina" (tylko nie pomyl z wanilią). Poczytaj o sterydach w mięsie i skonfrontuj to z kolejkami w tesko jeśli rzucą kilka ton piersi drobiowych po 12zł/kg. Ta sól przy tym to mały pryszcz, Ja lubie słone potrawy, kupuję knorra a pudliszki to najlepszy koncentrat i keczup jakie w Polsce robią. I nic mnie nie zniechęci do kupowania tych marek
To jest temat zastępczy wymyslony aby gazety miały pisać o czymś innym niz polityka

Autor: nicknick
szczegóły » Data dodania: 2012-05-14 08:29:13

Lista przedsiębiorstw biorących udział w Aferze Solnej. Firmy skupujące sól drogową (wypadową) - czyli główne zło. - Konsalt/Amasol - Zakład Produkcji Soli Łojewski z Wielkopolski Lista podejrzewanych odbiorców (podejrzewanych)
1. zakłady JBB w Łysych
2. zakłady rybne m.in. Larus z Wielkopolski 3. Pudliszki-sosy
4. piekarnia "Piekuś" z Inowrocławia.
5. Nestle-Winiary - produkty Winiary i inne dania gotowe 6.Unilever w Bydgoszczy - zupy Knorr, Amino

Źródło:net

Autor: iwa2
szczegóły » Data dodania: 2012-05-13 18:27:52

poszukuje dobrego lakiernika - polecicie kogoś?

Autor: robson1224563
szczegóły » Data dodania: 2012-05-13 16:28:21

a kapucha jak widać na wiosnę rosnie i ma sie dobrze a nawet jeszcze lepiej

Autor: wioletka1983
szczegóły » Data dodania: 2012-05-12 13:42:51

Nie przejmujcie się tym tak bardzo. Za kilka dni wyroją się komary i nikt wieczorami ani nocami chodził nie będzie.

Autor: sergiodelahoja
szczegóły » Data dodania: 2012-05-12 10:58:47

To napisałeś... Tak, mafia jest, była i chyba dalej będzie

Autor: goska
szczegóły » Data dodania: 2012-05-11 23:48:33

Mik - ty źle rozumujesz, aby czuć się bezpiecznie wieczorem nie wystarczy znać karate albo nosić pistolet, tylko mieć w mózgu odblokowaną pewną klapkę, która powie: Teraz możesz zabić gnoja. Kto nie obraca się w podejrzanym towarzystwie, albo nie bije się na codzień - ten zawsze oberwie, bo zanim podejmie decyzje o tym czy warto machnąć pięścią - to już będzie zbierał zęby. Te dresy to wykorzystują, bo oni nie myślą.
Poza tym, już nie raz można było się przekonać że ten który się bronił wg sądu atakował - bo dresik miał ustawionych rodziców lub miał więcej kasy na adwokata.
Przykro to mówić, ale teraz najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zostawić to bydło na ulicach i nie wychodzić - może zaczną sie panoszyć też ukraińcy to sie troche przerzedzi.
Policja się boi interweniować z tego samego powodu. Jakby ktoś zamknął jakiegoś syna lekarza albo innego dostojnika - to już by mógł pisać podanie o dobrowolne odejście ze służby.
Prawo nie istnieje - dopóki komuś, kto je stanowi nie będzie specjalnie zależało aby je zmienić - to będzie coraz gorzej

Autor: J.B
szczegóły » Data dodania: 2012-05-11 20:50:05

Gdy władzunia fatoradarków więcej zamontuje wpływ kasiorki do budżetu poczuje.
Piraciki młode na drogach szarżują
energie swą wyładowują,
według ich bezpiecznie się czują.
Monitoring też się zda w miarę możliwości
tam gdzie jeszcze jego nie ma.
Panie 'KROSS' może pobież naukę samoobrony lub sam poznaj chwyty, poczujesz się bardziej pewnie a w Hrubie na pewno jest pan który sztuki walki zna

Autor: tadeo018
szczegóły » Data dodania: 2012-05-11 17:39:50

Już dawno pisałem o tych latarniach. Jak już muszą to robić to nie w weekendy a w sumie zbliżają się wakacje więc codziennie będzie pełno pijanych łebków szukających zaczepki. Noc coraz krótsza a o takiej samej porze wyłączają latarnie jak w zimie, jak chcą zaoszczędzić niech wcześniej przed świtem wyłączą, a nie wtedy kiedy jeszcze ludzie spacerują po mieście.

Autor: adamjasina67
szczegóły » Data dodania: 2012-05-11 10:04:19

Też się z tym zgadzam! To jest chore żeby naszym kosztem oszczędzać!!!! Tak nie wolno!!! To nie jakiś las, żeby było ciemno!!! Nie długo może jeszcze nie będzie można wychodzić z domu po 24 bo mandaty będą wlepiać!!! TAK NIE MOŻE BYĆ, ŚWIATŁO MUSI BYĆ!

Autor: zozo
szczegóły » Data dodania: 2012-05-10 23:46:48

Fakt, CZłowiek powinien nagrodę dostać.
/ja się zastanawiam co/kto mi obcina post:| w połowie, znowu/

Autor: jbanaszek2
szczegóły » Data dodania: 2012-05-10 18:56:47

"mam dług
wobec tego człowieka i
niech słowo dziękuję
bedzie wdzięcznością dla
niego...... los pom

Autor: MichalekxD
szczegóły » Data dodania: 2012-05-10 18:48:54

a może tak zamiast gasic latarnie bo brak pieniędzy to obniżyc diety i pensje , bo jak się oazuje kołdra była za krótka , jak podniesiono wynagrodzenia to zabrakło na potrzeby miasta

Autor: iwona2227
szczegóły » Data dodania: 2012-05-10 17:30:15

podpisuję się również za NIE GASZENIEM LATARNI ULICZNYCH.

Autor: Iza25
szczegóły » Data dodania: 2012-05-10 16:37:23

Podpisuję się pod petycją dotyczącą oświetlenia miasta.
Kiedyś krążył dowcip o Żydach z sąsiedniego Chełma, że gdy nie było jeszcze w tym mieście lamp gazowych ani elektrycznych, po zmroku można było zostać oblanym pomyjami (i nie tylko), które leniwe chełmianki wylewały z okien na ulicę. Wówczas wracający po zmroku do domu ludzie krzyczeli głośno: "Idzie się, idzie się", by uniknąć oblania kubłem nieczystości płynnych.
Za naszych czasów pomyj nikt nie wylewa, ale ciemna noc to przyjaciółka wandali, złodziei i bandziorów czekających na potencjalne ofiary w ciemnych uliczkach...

Autor: padre
szczegóły » Data dodania: 2012-05-10 14:57:22

Apelujemy do Burmistrza Miasta aby nie gasił nam oświetlenia po 24.00 w Hrubieszowie. W zakresie obowiązków Pana Burmistrza jest między innymi zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Oszczędności w tym zakresie są niewspółmierne do ryzyka napadu, kradzieży, pobicia, podpalenia, niszczenia mienia. Czy tego władza miasta nie pojmują? Oszczędności zacznijmy od własnych kieszeni.
DOMAGAMY SIĘ NIE GASZENIA LATARNI ULICZNYCH !
Prosimy o wpisy dotyczące poparcia w tej sprawie.
Komitet Społeczny Mieszkańców Hrubieszowa

Autor: jkjk
szczegóły » Data dodania: 2012-05-10 14:36:14