Brulion.Hrubie.pl

A A A

Brulion

srutututu , panie ekspert

Autor: rodos18
szczegóły » Data dodania: 2012-05-15 18:32:15

srutututu , panie ekspert

Autor: mijo
szczegóły » Data dodania: 2012-05-15 18:31:44

W imieniu marki Gerber i firmy Nestlé pragniemy wyjaśnić, że mięso oddzielane mechanicznie nie jest obecnie wykorzystywane w żadnym produkcie Gerber. Składnik ten, spełniający wszelkie normy żywności dla niemowląt i małych dzieci (czyli, zgodnie z wymaganiami UE dla takiej żywności, wytwarzany tylko z korpusów drobiowych i jako surowiec spełniający wymagania obowiązujące dla mięsa świeżego), wchodził w skład - widniejący na etykiecie - dwóch z naszych monoskładnikowych produktów mięsnych, od momentu wprowadzenia ich na rynek w 2003 roku. Mięso oddzielane mechaniczne było używane jedynie w tych 2 produktach (słoiczki z mięsem z indyka i kurczaka) w celu poprawienia ich tekstury i zawsze było przygotowywane zgodnie z polskimi i europejskimi surowymi standardami żywności dla niemowląt i małych dzieci. Jednak, ze względu na pojawienie się pewnych kontrowersji, które wywołała obecność tego składnika w styczniu 2011 roku wśród naszych niektórych konsumentów, firma postanowiła wycofać go ze składu i na początku ubiegłego roku receptury tych dwóch produktów zostały zmienione.
Ponadto warto podkreślić, że produkty Gerber sprzedawane w Polsce są produkowane głównie z polskich składników według polskich receptur w zakładzie produkcyjnym w Rzeszowie. Wspomniane produkty monoskładnikowe z mięsem z indyka i kurczaka nie były i nie są sprzedawane w krajach Europy Zachodniej bowiem marka Gerber w tych krajach w ogóle nie jest obecna. Natomiast jeżeli produkty Nestlé eksportowane są na różne rynki to firma zawsze stosuje takie same, wysokie standardy w stosunku do tych produktów, bez względu na kraj przeznaczenia.

Autor: pio...
szczegóły » Data dodania: 2012-05-15 16:47:20

MOM to główny składnik parówek, pasztetów i wszystkiego co jest napisane że jest drobiowe. Nie da rady tego wyeliminować z diety, bo przeważnie dzieci to wolą od np swojskiego boczku. Jedyne co można zrobić w tym kierunku to patrzeć na etykiety i kupować to co ma np 20% MOM a nie 70%.
Ale tutaj też muszę się wyłamać - bo także ktoś to dopuścił do jedzenia i jako-takie szkodliwe nie jest - patrząc po składzie MOM-u to zbiera na wymioty. Ale zauważ: jelita - zjadasz pod inną postacią w kiełbasie, kopyta i kości - składnik żelatyny, galaretek itp, skóra i inne flaki - to sie dodaje nawet do swojskiego pasztetu. Z piórami to nie wiem do końca czy wchodzą do MOM - może same pałki piór albo coś co siedzi głęboko w skórze i nie opłaca się oddzielać - ale świńską skórę z włosami też niektórzy jedzą i żyją ;)
Więc nie demonizuj - owszem MOM to sam syf i resztki ale moim zdaniem gorsza jest ta cała chemia, którą ludzie zjadają w pięknych filetach drobiowych albo soczystym schabie z supermarketu - i tutaj nikt nie podnosi głosu, jak jest promocja to ludzie kupują po 20kg schabu (sam widziałem) - i tam nikt sie nie zastanawia czy to zdrowe

Autor: slawek21
szczegóły » Data dodania: 2012-05-15 07:43:35

Np. jakiś czas temu takie małe papki-obiadki dla dzieci i to jakiejś bardzo znanej firmy (tylko Gerber mi się kojarzy, ale pewien nie jestem) okazało się, że są przygotowywane z MOM, czyli najgorszego syfu z "mięsa" (kopytko, pazurki, piórka, jelitka), które nie może zostac zakwalifikowane jako mięso. I na całą Europę zachodnią ta marka sprzedawała z normalnego mięsa, a do Polski MOM.
Jak życ, panie premierze i wszyscy święci, poza tym, że krótko?

Autor: Audi
szczegóły » Data dodania: 2012-05-15 00:49:45

Jak dla mnie sprawa jest prosta. Prawo dopuszcza, aby w soli spożywczej składnika X (szkodliwego) było nie więcej niż powiedzmy gram na kg soli (zupełnie przykładowo).
Dlaczego akurat taką ilosc uznano za dopuszczalną - musimy ufac, że jakaś mądrosc w tym była. Ustawodawca oparł się na czyjejś ekspertyzie, która tę ilosc wskazała.
Ci przedsiębiorcy, którzy tę gorszą, drogową czy jaką tam, sól, sprzedawali jako spożywczą, dopuszczają się 1. złamania prawa, 2. są nieuczciwi wobec konkurentów, który nie łamią prawa i 3. ryzykują, że ludziom się nic nie stanie - ale zupełnie intuicyjnie.
Tu nie chodzi o tylko sól, której trzeba by zjesc pewnie worek, żeby cokolwiek odczuc. Ale ziarnko do ziarnka: trochę trefnej soli, trochę innych trefnych i żyjemy średnio 5 lat krócej niż bardziej cywilizowane narody...

Autor: ilka
szczegóły » Data dodania: 2012-05-15 00:45:46

solę kanapki solą spożywcza a nie drogową z takiego samego powodu co słodzę herbatę cukrem kryształem a nie wrzucam kawałka buraka z resztkami ziemi.
Chodzi o samą obróbkę, i to, żebym na kanapce nie miał jakiegos kawałka kamienia, nikt nawet w soli warzonej nie zagwarantuje ze skład nie będzie taki sam jak w tej drogowej.

Autor: ala999
szczegóły » Data dodania: 2012-05-14 19:16:57

Były hrub Czyli wg. Ciebie jeśli sól drogowa nie jest zbytnio szkodząca to po co kupujesz normalną sól w sklepie? Możesz kupować śmiało drogową sól i używać jej w kuchni bo przecież inne rzeczy są bardziej szkodliwe a i parę groszy Ci zostanie.
Masz rację, że syf w obecnych produktach kupowanych w marketach jest przerażający nie zależnie od tego w jakim markecie kupisz wędlinę. Tam zasada jest prosta kupić jak najtaniej mięso, które w promocji i tak wszyscy wezmą niezależnie od tego jaki to syf byle by ładnie podać

Autor: tomek
szczegóły » Data dodania: 2012-05-14 14:58:24

goowna tez można dodać bo nie truje

Autor: szendi
szczegóły » Data dodania: 2012-05-14 10:03:13

Mik nie za bardzo rozumiem celu tego co poniżej napisałeś. Jakoś ludzie jedli tą sól i nic się im nie stało. Sól wypadowa od zwykłej soli kuchennej różni siętym ze ma zanieczyszczenia w postaci jakichś zmielonych kamieni (woda w twoich rurach też to ma, mąka w chlebie też) oraz trochę więcej siarczanów (pospolity żul wypija tego więcej w ciągu dnia niż ty przez rok). Każdy myśli ze ta sól to truje ludzi a tymczasem w innym śmieciowym jedzeniu zjadacie całe mnóstwo trującego goovna, które sanepid dopuścił. Ogórki i pomidory teraz kupujesz? Inni kupują? bulwersujecie się jak mozna jeść coś co ma tyle substancji konserwujących? Poczytaj co to jest "wanilina" (tylko nie pomyl z wanilią). Poczytaj o sterydach w mięsie i skonfrontuj to z kolejkami w tesko jeśli rzucą kilka ton piersi drobiowych po 12zł/kg. Ta sól przy tym to mały pryszcz, Ja lubie słone potrawy, kupuję knorra a pudliszki to najlepszy koncentrat i keczup jakie w Polsce robią. I nic mnie nie zniechęci do kupowania tych marek
To jest temat zastępczy wymyslony aby gazety miały pisać o czymś innym niz polityka

Autor: nicknick
szczegóły » Data dodania: 2012-05-14 08:29:13

Lista przedsiębiorstw biorących udział w Aferze Solnej. Firmy skupujące sól drogową (wypadową) - czyli główne zło. - Konsalt/Amasol - Zakład Produkcji Soli Łojewski z Wielkopolski Lista podejrzewanych odbiorców (podejrzewanych)
1. zakłady JBB w Łysych
2. zakłady rybne m.in. Larus z Wielkopolski 3. Pudliszki-sosy
4. piekarnia "Piekuś" z Inowrocławia.
5. Nestle-Winiary - produkty Winiary i inne dania gotowe 6.Unilever w Bydgoszczy - zupy Knorr, Amino

Źródło:net

Autor: iwa2
szczegóły » Data dodania: 2012-05-13 18:27:52

poszukuje dobrego lakiernika - polecicie kogoś?

Autor: robson1224563
szczegóły » Data dodania: 2012-05-13 16:28:21

a kapucha jak widać na wiosnę rosnie i ma sie dobrze a nawet jeszcze lepiej

Autor: wioletka1983
szczegóły » Data dodania: 2012-05-12 13:42:51

Nie przejmujcie się tym tak bardzo. Za kilka dni wyroją się komary i nikt wieczorami ani nocami chodził nie będzie.

Autor: sergiodelahoja
szczegóły » Data dodania: 2012-05-12 10:58:47

To napisałeś... Tak, mafia jest, była i chyba dalej będzie

Autor: goska
szczegóły » Data dodania: 2012-05-11 23:48:33

Mik - ty źle rozumujesz, aby czuć się bezpiecznie wieczorem nie wystarczy znać karate albo nosić pistolet, tylko mieć w mózgu odblokowaną pewną klapkę, która powie: Teraz możesz zabić gnoja. Kto nie obraca się w podejrzanym towarzystwie, albo nie bije się na codzień - ten zawsze oberwie, bo zanim podejmie decyzje o tym czy warto machnąć pięścią - to już będzie zbierał zęby. Te dresy to wykorzystują, bo oni nie myślą.
Poza tym, już nie raz można było się przekonać że ten który się bronił wg sądu atakował - bo dresik miał ustawionych rodziców lub miał więcej kasy na adwokata.
Przykro to mówić, ale teraz najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zostawić to bydło na ulicach i nie wychodzić - może zaczną sie panoszyć też ukraińcy to sie troche przerzedzi.
Policja się boi interweniować z tego samego powodu. Jakby ktoś zamknął jakiegoś syna lekarza albo innego dostojnika - to już by mógł pisać podanie o dobrowolne odejście ze służby.
Prawo nie istnieje - dopóki komuś, kto je stanowi nie będzie specjalnie zależało aby je zmienić - to będzie coraz gorzej

Autor: J.B
szczegóły » Data dodania: 2012-05-11 20:50:05

Gdy władzunia fatoradarków więcej zamontuje wpływ kasiorki do budżetu poczuje.
Piraciki młode na drogach szarżują
energie swą wyładowują,
według ich bezpiecznie się czują.
Monitoring też się zda w miarę możliwości
tam gdzie jeszcze jego nie ma.
Panie 'KROSS' może pobież naukę samoobrony lub sam poznaj chwyty, poczujesz się bardziej pewnie a w Hrubie na pewno jest pan który sztuki walki zna

Autor: tadeo018
szczegóły » Data dodania: 2012-05-11 17:39:50

Już dawno pisałem o tych latarniach. Jak już muszą to robić to nie w weekendy a w sumie zbliżają się wakacje więc codziennie będzie pełno pijanych łebków szukających zaczepki. Noc coraz krótsza a o takiej samej porze wyłączają latarnie jak w zimie, jak chcą zaoszczędzić niech wcześniej przed świtem wyłączą, a nie wtedy kiedy jeszcze ludzie spacerują po mieście.

Autor: adamjasina67
szczegóły » Data dodania: 2012-05-11 10:04:19

Też się z tym zgadzam! To jest chore żeby naszym kosztem oszczędzać!!!! Tak nie wolno!!! To nie jakiś las, żeby było ciemno!!! Nie długo może jeszcze nie będzie można wychodzić z domu po 24 bo mandaty będą wlepiać!!! TAK NIE MOŻE BYĆ, ŚWIATŁO MUSI BYĆ!

Autor: zozo
szczegóły » Data dodania: 2012-05-10 23:46:48

Fakt, CZłowiek powinien nagrodę dostać.
/ja się zastanawiam co/kto mi obcina post:| w połowie, znowu/

Autor: jbanaszek2
szczegóły » Data dodania: 2012-05-10 18:56:47