Brulion.Hrubie.pl

A A A

Brulion

Co do "kryłowskiej drogi", przez laty była ona synonimem drogi o złym stanie, trudnej do przebycia... Do Kryłowa można było dostać się ceglanką przez Mircze, zaś trasa Kryłów-Hrubieszów była zwykłą, polną drogą z koleinami. Ten stan rzeczy zmienił się za Gierka, gdy najpierw do Kosmowa, z czasem aż do Kryłowa i dalej na południe, położono asfaltówkę. Po czterech dekadach użytkowania owa asfaltówka przypominała ser szwajcarski i przejazd po tej trasie nie był komfortowy. Przebudowa drogi prowadzona jest jako element projektowanej "Nadbużanki", która ma posłużyć dojazdowi do przejść granicznych do Terespola, Dorohuska, Zosina, Dołhobyczowa i przez "Dzikie Południe" do Hrebennego. A, że do Kryłowa, czy Prehoryłego się dojedzie obecnie łatwiej, to takie pocieszenie po wieloletnim pokonywaniu wertepów, a zarazem uśpienie uwagi ludzi przed przyszłym ruchem ciężarówek na tej trasie. Dawniej dwa TIR-y by miały problem z minięciem się, dlatego też poszerzono ową trasę. Gdyby ktoś chciał zasmakować emocji związanych z jazdą tamtędy przed remontem, powinien teraz przejechać się drogą Małków - Dołhobyczów (jak ma mocne nerwy i mu zawieszenia nie szkoda).
Trzeba zauważyć, że w ostatnich latach stan dróg nam się poprawia i należy cieszyć się z tego. Wiadomo, że nie wszędzie da się nowe drogi pobudować, ale malkontenci niech zwrócą uwagę na to, że w powiecie przez ostatnie 10 lat dużo dróg naprawiono, wykonano nowe nawierzchnie, utwardzono... Naturalnym jest że ci, którym asfaltu pod sam garaż nie położono, teraz jeszcze narzekają, ale trudno im się dziwić, bo podatki z każdego są zdzierane.
A co do Tomaszowa, to faktycznie mają niewesoło bez obwodnicy. Przez Lwowską pędzą TIRy non stop, a że nie mają burzówki, to w deszcz, czy chlapę piesi mają też sporo stresu, by dojść do celu nieochlapanym. O drganiach mających wpływ na budynki przy Lwowskiej nie wspomnę. Dlatego też zamiast marudzić, cieszcie się, że nam TIR-ów przez miasto nie puszczą, jeśli jesteście hrubieszowiakami (bo często wypowiedzi co niektórych wskazują, że im wszystko jedno, a więc wniosek taki, że do Hrubieszowa pewnie do szkół, urzędów i na zakupy przyjeżdżają). Dzięki takim antypostępowym postawom nasze miasto zamiast się rozwijać, zmienia się w jeden "dom starców", którzy nie chcą nic zmieniać, zatrzymać postęp i rozwój, a potem dziwią się, że nam powoli powiat chcą zlikwidować. Trzeba myśleć przyszłościowo! No i trzeba samorządowych władz, które postawią na rozwój regionu, bo inaczej nas zaorają i zaugorują.

Autor: Sergij z Ukrainy
szczegóły » Data dodania: 2012-03-03 10:26:35

witam czy w hrubieszowie jest jakis radca prawny? a może któryś adwokat zna sie na prawie spadkowym?jaki jest koszt spotkania z adwokatem pojedynczej porady?

Autor: jarek1111
szczegóły » Data dodania: 2012-03-03 10:00:07

Piracie ta obwodnica powstaje na drodze nr 74 czyli krajowej, inwestorem jest GDDKiA i dlatego na tym odcinku, i w takiej formie, miasto nie dokłada do tego złotówki. Z drugiej strony jest droga wojewódzka 844 i powiatowa. A RZD i WZD nigdy w życiu nie będzie stać na takie coś. Państwo z Jagiellonów niech się cieszy, że nie mieszka w Tomaszowie Lub. tam to tiry jeżdżą a nie tu jeden na 4 godziny.

Autor: slawek21
szczegóły » Data dodania: 2012-03-03 08:26:52

Dzięki za propozycję ale nie podobają mi się twoje rodzinne okolice. Pozostanę więc w Hrubieszowie (pomimo tego, że sa tu gorsze drogi dojazdowe niz do ciebie).

Autor: Maurycy Szpak
szczegóły » Data dodania: 2012-03-02 22:14:47

Przenieś się do Kryłowa. Będziesz miał dobrą drogę.

Autor: Daniel24
szczegóły » Data dodania: 2012-03-02 21:45:24

No właśnie o to chodzi. Zamiast sostawiać tranzyt przez koszary i Świerszczów budując mało potrzebny (na razie) odcinek obwodnicy. O wiele tańsza i bardziej potrzebna w chwili obecnej była by obwodnica, pozwalająca ominąć trudny odcinek przez koszary i Świerszczów. Przez duży ruch na tym odcinku wąska ulica jest w stanie fatalnym a ludziom mieszkającym wzdłuż tej drogi pękają ściany. Ostatnio odwiedziłem kolegę, (który mieszka w odległości ok. 200m od ulicy) i ze zdziwieniem przekonałem się, że podczas przejazdu tą ulicą TIR'a, trzęsą się w mieszkaniu szklanki w kredensie. Podobno okoliczni mieszkańcy szykują protesty ponieważ władze powiatu od wielu lat bagatelizują ten problem, twierdząc, że nie ma pieniędzy (ale na remont dróg na Prehoryłe pieniądze mają).

Autor: barylka.d.b
szczegóły » Data dodania: 2012-03-02 19:19:31

Buraczarze, zawsze tamtędy będą jeździć. Przecież muszą jakoś dojechać do domu.

Autor: luzik
szczegóły » Data dodania: 2012-03-02 19:15:41

jak puszczą tranzyt tirów przez Dwernickiego to sam pojade tam pare razy blokować drogę albo przebijać opony.
Wystarczy że buraczarze już tam jeżdzą.

Autor: monikax
szczegóły » Data dodania: 2012-03-02 17:11:19

B** dobrze pisze - musimy pamiętać, że w Zosinie i Dołhobyczowie nie tylko zwiększy się ruch samochodów osobowych, ale i z czasem ciężarowe dojdą. Obwodnica ułatwi objechanie wokół Hrubieszowa jadącym z Zosina w kierunku Zamościa i na odwrót. Z czasem połączona na północy z pewnością zostanie z trasą Chełm - Hrubieszów i pomoże wyłączyć całkowicie tranzyt z miasta (obecne puszczenie ciężarówek przez Żeromskiego - Dwernickiego i Świerszczów nie jest na dłuższą metę dopuszczalne, zaś przez Dziekanów i Moroczyn droga także kiepska i pieszych sporo).
Dęba szkoda, bo to "fabryka tlenu" i piękny obiekt w krajobrazie, ale tak to już jest, jeśli popełnia się błędy i niedopatrzenia w etapie planowania - za ten błąd zapłaciła przyroda...

Autor: SanchoLopez
szczegóły » Data dodania: 2012-03-02 16:44:24

No tak zamiast cieszyć się to jest wręcz odwrotnie a za 20 lat juz po rozbudowie Zosina z działającym przejściem w Dołhobyczowie może w Kryłowie i Gródku to by był płacz, ze obwodnicy nie ma.

Autor: jusmar
szczegóły » Data dodania: 2012-03-02 14:07:53

"Gdyby nie podjęli takiej decyzji najdroższa inwestycja w historii miasta mogłaby zostać wstrzymana..." I bardzo dobrze by się stało w obliczu coraz częściej słyszanych głosów, że ta obwodnica to pieniądze wyrzucone w błoto. Inwestycja droga jak cholera a zupełnie bezsensowna. Za te same pieniądze można było zbudować ją w znacznie dłuższym odcinku i to w miejscu, w którym odciążyła by gęsto zabudowany odcinek, wzdłóż którego porusza się masa TIR'ów. Ciekawe kto podjął taką głupią decyzję z tą obwodnicą ? Wie ktoś kto za to odpowiada ?

Autor: PannaKonwalia
szczegóły » Data dodania: 2012-03-02 13:32:16

Tak jak jest napisane na głównej "Radni zgodzili się także na pozbawienie statusu pomnika przyrody dębu, który znajduje się w pasie drogowym budowanej już obwodnicy Hrubieszowa. Gdyby nie podjęli takiej decyzji najdroższa inwestycja w historii miasta mogłaby zostać wstrzymana. Budowa obwodnicy ma kosztować około 180 milionów złotych, z czego większość środków będzie pochodzić z funduszy unijnych."

Autor: piotr231067
szczegóły » Data dodania: 2012-03-02 11:58:59

to jak w końcu z tym dębem?

Autor: limka
szczegóły » Data dodania: 2012-03-02 10:44:35

to jak w końcu z tym dębem?

Autor: maxi
szczegóły » Data dodania: 2012-03-02 10:43:53

To nam nowe światła długo nadziałały... Dziś rano ktoś wjechał i uszkodził sygnalizator przy przejściu dla pieszych obok poczty - sygnalizacja wyłączona i... się mniej stoi niż ze światłami.

Autor: waluciarz
szczegóły » Data dodania: 2012-03-01 16:19:08

Nic nie ma poufnego, wszystko do przeczytania w necie.

Autor: wiki
szczegóły » Data dodania: 2012-03-01 13:36:31

Tak z czystej sympatii już teraz - uważaj żebyś nie palnął czegoś co ma klauzulę poufności, bo w przypływie emocji to ludzie rózne niusy podają. ABW wbrew pozorom nie śpi

Autor: kheme
szczegóły » Data dodania: 2012-03-01 13:31:45

Jak by na modernizację o to mi chodziło. Pozdro

Autor: zielona
szczegóły » Data dodania: 2012-03-01 13:04:01

No to o Twojej pomyłce F22 był uziemimy sporo czasu przez wadliwą instalację tlenową, F16 w tej wersji co mamy jest bardzo nowoczesna do czasu kupienia przez Arabię Saudyjską był najnowocześniejszą wersją na świecie nawet USA nie miały i nie mają takiej zaawansowanej wersji. F16 jest dalej produkowany i kupiliśmy nowe efy, jak piszą na portalu Altair są konkurencją dla F22 i F35 cenowo i są w nowoczesne, więcej jest zamówień na 16tki niż na inne. Mówisz, że latają nie uzbrojone po części się zgodzę, trwa proces wdrażania ich do struktur SP, więc loty są treningowe które polegają na kształceniu polotów w pilotażu, para dyżurna jest na MIGach 29 z Malborka lub z Mińska Maz, jeszcze ich nawet nie wysyłamy na ORLIKa do krajów nadbałtyckich. Ale to nie znaczy, ze latają "gołe" były na ćwiczeniach w Hiszpanii, w tym roku lecą na Alaskę a niedługo będą ćwiczyć na pustyni w Izraelu z użyciem bomb kierowanych i rakiet, tankują w powietrzu nawet nad Polską i mają się dobrze. Martwił bym się o los SU 22 ale to nie temat na brulion. Mamy taką armię na jaką nas stać ale to nie znaczy że słabą i małą, brygadowo i dywizyjnie jesteśmy na bardzo wysokim poziomi można Nas mierzyć podobnie jak bundeswhera ale tylko na papierze, czołgi T72 po lamusa lub zmodernizować przynajmniej do wersji PT91 i jesteśmy naprawdę mocni. Inni wspominają armię za PRLu ponad 400tys szwejów ale 1/3 w kopalniach, budowach LHSi w pomocniczych gospodarstwach rolnych i w WSW ilość to nie jakość. Cieszmy że mamy W mieście jeden z elitarnych jednostek wojsk lądowych. Wysyłanie wojsk na misję to nie tylko prestiż ale i najlepsze ćwiczenia we współdziałaniu jednostek alianckich. Wojsko wysłane na pierwszą zmianę do Iraku to nie te same wojsko co jest teraz na zmianę w w Islamskiej Republice Afganistanu. Nikt nie dokłada do tego kasy, wszystko jest z budżetu MONu tak czy siak poszedł by na armię, może i lepiej jak na modernizację, ale doświadczenie też jest ważne. Wojnę nie wypowiada się z dnia na dzień a jeżeli jest stan zagrożenia nie daje się urlopów.

Autor: Ewelka
szczegóły » Data dodania: 2012-03-01 12:57:15

Hehe, ciekawie się rozwinęło. Ja bardziej chciałem zwrócic uwagę, że państwo winno się zając obronnością, gospodarkę pozostawiając obywatelom. Ale skoro w tę stronę poszliście, to:
- Były - jest takie powiedzenie, że każde państwo ma prędzej czy później silną armię, jeśli nie swoją to sąsiada. To ja już wolę naszą:) Armia służalcza nie jest. Armia jest pod cywilnym nadzorem. To politycy są służalczy. Zresztą Ci z PO swą służalcznosc kierują bardziej wobec Brukseli niż USA.
Czy jest za mała? Na co?
Wg mnie Polska powinna byc w stanie wyslac daleko w świat i tam utrzymac przez powiedzmy 2-3 lata, ja wiem? 10-20 tys? Nie kilkuset, nie 1 000 czy 2 000, bo to tylko ozdoba. Wtedy też Polska by mogła by byc uznawana za jakiegoś tam, małego, ale partnera.
- a co do w pełni suwerennego państwa, to skończyły się one w XIX w. (czyli w I WŚ). Załóżmy, że mamy supernajnowsze samoloty. 2/3 polskiego prawa jest uchwalane w Brukseli, części z nich Polska się sprzeciwia, a i tak w Polsce obowiązuje. W relacjach z Kościołem katolickim, Polska i KK wzajemnie (!!!) gwarantują sobie autonomicznosc. Polska nie może wprowadzic komisarza do PZPN, bo UEFA czy FIFA zabrania. Albo więc należy uznac, że suwerennosc jest w dzisiejszym świecie pojęciem już nieaktualnym (do czego się skłaniam), albo należy uznac, że państwa UE, ale też USA suwerenne nie są. Ewentualnie isc w kompromisy typu "częściowej suwerenności" co brzmi śmiesznie.

Autor: monika333
szczegóły » Data dodania: 2012-03-01 00:08:16