Brulion.Hrubie.pl

A A A

Brulion

Do pana ,który wynajął mieszkanie w bloku Pogodna7.Za miesiąc nie poznasz pan swojego mieszkania.Zrobią chlew i odejda.

Autor: kaska0606
szczegóły » Data dodania: 2012-02-03 08:19:57

Smerfetka, chcesz żeby było jak kiedyś?. To znaczy jak?.
Niech wróci i milicja i wyłapuje ludzi, którzy nie posiadają pieczątki w dowodzie o zatrudnieniu, a Kolegium ds. Wykroczeń, niech karze za "uporczywe uchylanie się od pracy", tak?.
No i jeszcze jedna konkluzja z twojej wypowiedzi: chcesz strajkować - idź do straży.

Autor: michallbn22
szczegóły » Data dodania: 2012-02-03 07:48:20

Sorry Fasd za literówkę
Dobry pracpdawca dba o swoich pracowników wymaga ale tez płaci np. słyszeliście o pracodawcy z Australi co sprzedał firme za kilka mln i wypłacił swoim byłym pracownikom po 100 tyś dolarów i za[ewnił im etat u nowego pracodawcy to jest przykład jacy powinni być pracodawcy! Tą firmę co opisywałam to założył młody chłopak który szybko się wzbogacił i teraz rżnie cwaniaka a dlaczego się wzbogacił bo ludzie u niego pracują za darmo. Dlaczego nie może być tak jak kiedyś? Teraz to jest jedno wielkie oszustwo a prawo nasze służy tylko bogatym przeciętny człowiek nie ma nic do powiedzenia. Słyszeliście pewnie jak niedawno strajkowali strażacy bo rząd nie podwyższył im pensji a co z pracownikami któży pracuja u prywaciaża gdzie zastrajkujemy, do kogo się zwrócimy o pomoc czy ktoś się z nami liczy! Nie ja mogę jedynie o tym pisać mogę u takich durniów nie pracować ale na moje miejsce znajdą się ludzie dlaczego? dlatego że w naszym rejonie nie ma perspektyw nie ma wiele możliwości czasami na dobrą pracę czeka sie rok dwa bo tu nic się nie dzieje! Jedyn rozsądnym rozwiązaniem jest wyjazd do innego miasta a najlepiej do innego państwa Pozdrawiam

Autor: Eevella
szczegóły » Data dodania: 2012-02-02 14:18:36

Trochę w temacie umów i wielce przez wszystkich pożądanego stabilnego stosunku pracy - we wczorajszej Rzeczpospolitej, polecam artykuł Wiktora Wojciechowskiego pt. "Pracy może być więcej" (RP, str. B8).

Autor: 123i
szczegóły » Data dodania: 2012-02-02 12:34:36

Smerfetka,
Po pierwsze - nie napisałem żadnej kwoty, ukazałem jedynie proporcje, ile z tego co szef dostaje od klienta, oddaje mi. Jeśli tego nie napisałem wprost, to piszę teraz - uważam, że jest to godne i sprawiedliwe.
Po drugie - jak słyszę, że ktoś płaci - za etat jak rozumiem - 100 do 500 zł, to sory, ale nie wierzę. Znam osobiście takich, co mają problem ze znalezieniem kogoś do odśnieżenia drogi na działce, łącznie z 1-1,5h machania łopatą - za 50-70 zł. Ci machający łopatą uznają, że jak ktoś jest na tyle bogaty by płacić komu innemu za machanie łopatą, to niech płaci 150-200 zł. Więc wystarczy wyrobić klientelę, choćby w zimie odśnieżanie, wiosną i latem koszenie trawy, a jesienią sprzątanie liście itp. i 500 zł miesięcznie to za 1,5-2h pracy dziennie od samych moich znajomych można wyciągnąć. A jestem pewien, że nie są wyjątkiem.
Tak więc dla mnie wyzyskiwaczem jest taki mały cwaniaczek, co zawyża potrójnie swoje wynagrodzenie - bo ci "bogaci mają".
Po trzecie - jeśli ktoś nie wypłaca umówionej pensji pracownikowi w terminie, za to sobie kupuje kafelki (pod warunkiem oczywiście że to on osobiście, a nie np. spółka której jest prezesem, jest szefem), to jest dziadem przede wszystkim. Uczciwy człowiek, mający jakiś honor, nigdy tak nie postąpi. A że wielu to dziady, cóż, takie życie. Dla mnie bynajmniej nie jest to normalne.
Poza tym umowa cywilnoprawna, to umowa ( :P ), a za niewykonanie umowy lub nienależyte wykonanie - a pod to podpada niewypłacenie w terminie umówionego wynagrodzenia, można iść pod sąd (inicjatywa musi oczywiście wyjść od pracownika). Poza wynagrodzeniem można dostać odszkodowanie. No i oczywiście znaleźć innego pracodawcę (czy zleceniodawcę). Uprzedzając - tak, wiem, że nie jest prosto itd. Ale dopóki ktoś godzi się na takie traktowanie, to niech nie ma pretensji do całego świata.
PS
F.a.s.d. = Fasd

Autor: czarna729
szczegóły » Data dodania: 2012-02-02 11:56:41

Smerfetka - taka już prawda. Większość prywaciarzy woli wymienić sobie 2 letnią armature i płytki w łazience(kach) niź podzielić zysk firmy dając im powiedzmy po 200zł premii. Znałem kiedyś takiego niby-prezesa, który zwlekał z wypłatami za umowy-zlecenia po kilka miesięcy ale do swoich łazienek zamówił sobie jakieś specjalnie sterowanie oświetlenie za kilka tysięcy zł żeby mógł tam wabić kochanki.
I patrząc teraz na to z dystansem - to jest to zupełnie normalne. Wielu ludzi mając taką możliwość zrobiłoby podobnie. Dopóki ludzie nadal pracują - to taki pracodawca jest przeświadczony, że to co robi jest ok.

Autor: bobo
szczegóły » Data dodania: 2012-02-02 08:06:14

wszyscy nawalają na policję hrubieszowską a ja dziękuję że nie dalimandatu nie byli z drogówki

Autor: marco123
szczegóły » Data dodania: 2012-02-01 19:00:08

Panie "Fsad" akurat miełam przyjemność zarabiać tyle co piszesz. Pracowałam jako telemarketer na samej prowizji to było straszne!!! Naszczęście pracowałam niedługo bo jak zobaczyłam ile tam pracownicy zarabiają to byłam w szoku a mianowicie od 100 do 500zł miesięcznie za tyle godzin pracy przecież to jest karygodne. Rozumiem jeśli byłaby tam jakas podstawa załużmy te 500 zł + prowizja lub może jakiś lepszy projekt ale nie takie g... Ja na szczęście tam nie pracuje ale z tego co wiem to ludzie dalej się tam męczą (bo nie mają innej pracy) a co jest najśmieszniejsze to, to że obiecali im umowe na pół etatu czyli dalej są w czarnej d... bo pracując na pół etatu nigdy nie zarobią na swoją emeryturę (ale dobre i to). A ile jest takich wyzyskiwaczy w Hrubieszowie i okolicach?

Autor: MartaH
szczegóły » Data dodania: 2012-02-01 15:42:07

Co do umowy "śmieciowej", to ok - ona nie gwarantuje jako taka urlopu czy wypowiedzenia. Ale jest możliwe zawarcie odpowiednich postanowień. To że często pracodawcy się nie godzą - życie, trudno. Ale wiedziec, że można sobie do umowy cywilnoprawnej wpisac np. wypowiedzenie jak w kodeksie pracy, warto wiedziec.
Ale to nie było istotą mojej wypowiedzi.
Czy zarabiam dużo? Sądzę, że jakby Smerfetka tyle zarabiała co ja, to by się darła wniebogłosy, że jest wykorzystywana, bo umowa cywilnoprawna, bo szef zarabia z 10x więcej (to fakt), a za coś co robię dla niego za 100 zł, on od klienta bierze 1000 zł. I taki typ ludzi mnie denerwuje, bo zamiast wziąc się w garsc i pchnąc swój los do przodu, to płacze tylko że źle i wszyscy wokół źli.

Autor: bojar
szczegóły » Data dodania: 2012-02-01 07:42:08

W Twoim mieście raczej wszyscy.... czyli, że pewności nie masz. Zresztą sam twierdzisz, że jesteś jedyny taki.

Autor: bolo
szczegóły » Data dodania: 2012-01-31 18:37:32

Tę wątpliwą przyjemność pozostawię tobie, słyszałem bowiem, że to ulubione zajęcie takich łowców jak ty. Nie wstydź się innej orientacji seksualnej i śmielej wyrażaj swoje ukryte pragnienia - może ktoś się zainteresuje twoimi preferencjami i będziesz mógł wówczas brać do ręki i nie tylko .... Śmiało, ... nie walcz z tym 'łowco jeleni' - z naturą nie wygrasz. Spróbuj poszukać informacji o marszu równości (organizują chyba w Polsce raz w roku), tam znajdziesz ludzi podobnych sobie i będziesz mógł wymienić się doświadczeniami, a nawet znaleźć partnera. Na brulionie chyba już nie próbuj, bo w naszym mieście raczej są wszyscy hetero.

Autor: husky
szczegóły » Data dodania: 2012-01-31 15:39:23

A konkretnie, to któremu z nich, chciałbyś "wziąć do łapy"?.

Autor: marysia1994.94
szczegóły » Data dodania: 2012-01-31 14:12:24

Może kpt. Ryba albo Fasd coś pomogą w kwestii wzięcia w łapę? Oni widzę orientują się w każdym temacie i na wszystkim się znają ;)

Autor: nick123
szczegóły » Data dodania: 2012-01-31 13:24:44

No i trzeba wiedzieć ile dać. Biorą wszyscy, którzy mają okazję - tylko każdy ma inną granicę, gdzie łapówkę nazywa cię konsultacją, szkoleniem, doradztwem itp

Autor: pm29
szczegóły » Data dodania: 2012-01-31 13:01:46

W łapę można dać ale po pierwsze to trzeba mieć co dać, po drugie trzeba wiedzieć komu :-(

Autor: MARTIN10
szczegóły » Data dodania: 2012-01-31 12:28:17

To zacznij bić żonę, niech ona pije dużo alkoholu, zapuśćcie grzyba w domu. Normalni ludzie nie dostają renty.
Rentę dostają przeważnie pijaki i margines. Człowiek zadbany, normalny, który po prostu przewlekle zachorował nigdy renty nie będzie miał - chyba, że da w łapę

Autor: MRM
szczegóły » Data dodania: 2012-01-31 12:18:55

'były hrubieszowiaku'
Moja małżonka nie pracuje dlatego, że ma uraz kręgosłupa i przyznany I stopień inwalidztwa, ale żeby było śmieszniej nie przyznano jej renty z uwagi na zbyt krótki staż pracy.
Podejmuje się jakichś prac chałupniczych, które może wykonywać w domu, na wózku inwalidzkim ale to są często groszowe sprawy. Zapewne ty to zrozumiesz, ale 'kpt. Ryba' i 'Fasd" raczej nie.

Autor: xedek1993
szczegóły » Data dodania: 2012-01-31 10:36:08

Zapewne kapitanie ty już możesz sobie pozwolić na "nic nierobienie" i na dupie siedzenie ?

Autor: szycho123
szczegóły » Data dodania: 2012-01-31 10:29:17

'jedyny_taki', jako motto do dalszego działania, zacytuję ci wypowiedź jednego ze stałych bywalców ławeczki w bardzo popularnym serialu:
"Nic się nie zmienia, od na dupie siedzenia".

Autor: arek1271
szczegóły » Data dodania: 2012-01-31 10:20:44

Wiesz - nie znają realiów, bo może prowadzą własną działalność i nie mają problemów ze zleceniami. To jest chyba idealne rozwiązanie, zważywszy na to, że teraz tacy ludzie praktycznie wszystkie ważniejsze wydatki wpuszczą sobie w działalność.
Ale nie rozumiem, dlaczego "prace na mrozie i deszczu" traktujesz jako trudniejszą i bardziej wymagającą? Jak miałem szefa-despote to wolałem siedzieć poza biurem i robić fizycznie niż słuchać jego filozoficznych wywodów. Przez stresowe sytuacje w biurze miałem problemy z sercem, więc każda praca może być ciężka.
A to, że małżonek nie pracuje to czyja to wina? Ja bym nie mógł siedzieć od rana do wieczora nic nie robiąc - w Hrubieszowie pewnie zająłbym się smuglerstwem ;)

Autor: puella28
szczegóły » Data dodania: 2012-01-31 09:13:57