Brulion.Hrubie.pl

A A A

Brulion

Do wszystkich moich szanownych adwersarzy w zakresie wpisu o zegarze na Gablocie Informacyjnej Urzędu Miasta! Aby być właściwie zrozumianym chcę nadmienić iż nie chodzi tu o moją jakąś wyjątkową uszczypliwość w zakresie czegoś małostkowego, bo błędy we wskazaniach przedmiotowego zegara nie stanowiły różnic kilkuminutowych, zdarzających się każdemu zegarowi, tylko o błędy w wielkości 15, 20, 30 minut (w zależności ile dni nie był przez kogoś skorygowany) a swego czasu po wprowadzeniu czasu letniego błąd przez kilka dni wynosił ponad 2,5 godziny!! Na jakiś czas zegar był wymontowany pewnie oddany do naprawy, lecz po ponownym zamontowaniu wskazywał źle w wielkościach błędów jak przed naprawą. Niezasadne i złośliwe są tu więc uwagi o małostkowym zakresie problemu, także dlatego iż często szczegóły stanowią całość jakiegoś problemu. Przysłowiowe "chowanie głowy w piasek" przez niedostrzeganie czegoś, stanowi o tzw. "bylejactwie" i "tumiwisizmie" nagminnie opanowujących dzisiejsze czasy. Ponadto skoro problem mały, to ze zlikwidowaniem jego też nie powinno być trudności byle tylko chcieć! No i chodzi też o to dlaczego tak długi okres czasu nieprawidłowość ta miała miejsce, bo że właściciel o niej wiedział świadczy nieustanne jego korygowanie co jakiś czas. Nieprzychylne komentarze na mój wpis w tym zakresie świadczą zapewne o niewłaściwej wiedzy w zakresie przedmiotowej sprawy, zarzucając coś całkiem nieistotnego i małostkowego. A czy tak duże rozbieżności wskazań i przez tak długi czas mogą być uznane jako czepianie się czegoś nieistotnego, zwłaszcza że chodzi tu o prestiż i opinię włodarzy naszego miasta, których przedmiotowy problem reprezentuje? I przypuszczać można iż "obrońcy" "bohatera" całego zamieszania są zdania że nie należy nic w tym zakresie robić, bo przecież są ważniejsze rzeczy i problemy a turyści odwiedzający miasto absolutnie nie zwracają uwagi na jakiś tam zegar nas reprezentujący. A przecież znajduje się on tuż przy parku, w którym odpoczywają przeważnie ludzie starsi, nie noszący nieraz już zegarków, a którzy "o czasie" orientują się z zegara na gablocie, bo chcą zdążyć np. na ulubiony serial, czy umówione spotkanie w domu itp. Także wypisywanie złośliwości w zakresie czyjegoś wpisu zamieszczanego wyłącznie dla dobra opinii naszego miasta świadczy o niskich pobudkach "krytykaczy", uważających tylko siebie za wyrocznie w ocenie czyjegoś zdania. I charakterystyczne, że nie zabrał tu głosu właściciel przedmiotowego zegara, tylko obrońcy tego jak było, bo na razie widać że z problemem jednak można było poradzić sobie szybko i skutecznie. Pozdrawiam.

Autor: jes
szczegóły » Data dodania: 2017-06-29 17:30:56

Do "inka": Jak już odpowiadałem do B** , tak i tobie odpowiem że aby być dowcipnym trzeba posiadać kulturę. Nie maskuj więc złośliwości rzekomym dowcipem. A wszystkie wpisy jako do brulionu, powinny być traktować z przymrużeniem oka, jeśli nie są złośliwe i nie obrażają. I nie uogólniaj na temat przyjezdnych, bo ja właśnie mogłem stwierdzić, że zwiedzający miasto, a szczególnie zdążający na stadion na organizowane tam imprezy, dowcipkowali sobie na temat przedmiotowego zegara i było mi po prostu wstyd. Jak i wobec osób z rodziny przyjeżdżających do mnie, bo to oni właśnie zwrócili mi uwagę na ten zegar. Dlatego też w pewnym momencie widząc marazm w zakresie naprawy usterki (częste korekty zegara które jednak nie odnosiły skutku), zdecydowałem się o tym dokonać wpisu na LubieHrubie. I na marginesie: przedmiotowa sprawa powinna stanowić ciekawy i wdzięczny temat zainteresowania psychologów, dlaczego w naszym niedużym miasteczku, wadliwie działający ponad pół roku mechanizm prostej maszyny jaką jest zegar umieszczony przy Urzędzie Miasta i na jego gablocie informacyjnej (w momencie zmiany czasu niedokładność wynosiła ponad 2,5 godziny!) znajduje tylu obrońców atakujących tego który zwrócił na to uwagę. I to przy ujawnieniu rzekomej opinii że Hrubieszów to największa dziura w UE.

Autor: jes
szczegóły » Data dodania: 2017-06-29 15:47:00

Ciekawsze tematy to służba zdrowia po nowej reformie-kardiologia w szczątkowej postaci!

Autor: biedronka
szczegóły » Data dodania: 2017-06-29 11:13:00

B* i były mają rację. Przyjezdni bardziej interesują się sudkami, dworkiem, cerkwią, kirkutem czy chociażby tablicą w parku niż gablotką z reklamami lokalnych firm i zdjęciami z imprez samorządowych.
@jes przeważnie czytam ze zrozumieniem i tak jak większość traktuję to co piszesz z przymrużeniem oka. Ale poświęcasz temu tyle energii, że może trzeba skonsultować nerwicę natręctw ze specjalistą?

Autor: inka
szczegóły » Data dodania: 2017-06-29 09:34:50

jes ja dałem najlepszą radę czyli likwidację zegara jeżeli nie da go się tak zrobić aby zawsze pokazywał dokładną godzinę i nie przynosił wstydu na cały świat. Tylko ludzie mający coś z głową pomyślą coś negatywnego o mieście jeżeli zegarek będzie się spóźniał ileś tam normalny człowiek albo wytłumaczy sobie warunkami technicznymi czy brakiem prądu zdarza się. Zresztą jeżeli już przyjezdny tam trafi to 95% nawet nie zobaczy tego zegara tylko promil zapamięta że zegarek źle chodził oczywiście jak trafi na taki czas.

Autor: B**
szczegóły » Data dodania: 2017-06-29 08:29:20

PROSZĘ O INFORMACJĘ O MOŻLIWOŚCI WYPOŻYCZENIA NA TERENIE HRUBIESZOWA NAMIOTU, PAWILONU NA OK. 30 OSÓB.

Autor: tina
szczegóły » Data dodania: 2017-06-28 19:53:08

do "inka": Jeśli umiesz czytać dokładnie to pisałem o niedokładności informacji tylko zegara, bo on też jest informacją, skoro znajduje się na Gablocie Informacyjnej" Urzędu Miasta. I pisałem też że jedna nierzetelna informacja na tej tablicy MOŻE u kogoś spowodować odczucie rezerwy odnośnie wiarygodność innych tam prezentowanych. A jeśli zegar będzie nadal "robił złośliwości" i kompromitował nasze Miasto to będzie o tym pisane nie tylko na LubieHrubie, bo przecież przegrywanie z tak prostym mechanizmem jak zegar może tylko przynosić wstyd tym których reprezentuje.

Autor: jes
szczegóły » Data dodania: 2017-06-28 16:15:29

B** napisz sam, bo twoje "rady" są żenujące i złośliwe. Do tego aby być naprawdę dowcipnym potrzeba mieć coś czego wyraźnie tobie brakuje, a mianowicie kulturę. Kolejne twoje wpisy ukazują coraz niższe schodki twojego poziomu, więc się nie będę zniżał do dalszej polemiki z tobą.

Autor: jes
szczegóły » Data dodania: 2017-06-28 15:59:54

jes napisz do bravo znaczy się do sportpremium.pl. Oni to postawili i mają know how.

Autor: B**
szczegóły » Data dodania: 2017-06-28 08:10:05

To powinieneś być dumny z siebie drogi zegarmistrzu. Przez jakieś dwa tygodnie, bo mniej więcej tyle potrwa "punktualność". Zegar wskazuje złą godzinę od momentu, w którym się pojawił. Z ciekawości - jakie to nierzetelne informacje są na tej nieszczęsnej tablicy? Zdjęcia z imprez?

Autor: inka
szczegóły » Data dodania: 2017-06-27 22:37:13

Do byly hrubieszowiak: Ale ty zapominasz że zegar na Gablocie Informacyjnej Urzędu Miasta też jest informacją, bo po co innego tam jest??! Za wszystkie więc informacje tam znajdujące się odpowiadają właśnie włodarze miasta i na nich spoczywa odpowiedzialność za ich rzetelność. A co i jak robią mieszkańcy miasta to całkiem inna sprawa i nie neguję że też wszelkie nieprawidłowości w tym zakresie trzeba ujawniać. Tolerowanie "bylejactwa" w dzisiejszych czasach i naszym mieście także, staje się bardzo powszechne i każdy szczegół w tym zakresie powinien być zwalczany. A w przedmiotowej sprawie okazuje się że "problem" z zegarem był widać niezbyt trudny i okazało się tylko chcieć, bo aktualnie "chodzi" on prawidłowo.

Autor: jes
szczegóły » Data dodania: 2017-06-27 14:52:38

Zarzucasz bylejakość wlodarzom ale zapominasz o tym że jacy mieszkańcy tacy wlodarze. Popatrz jak się parkuje na mieście. Popatrz jak ludzie śmiecą. Ten zegar co zle chodzi to naprawdę mały pikuś w porównaniu z innymi anty-wizytowkami Hrubieszowa

Autor: byly hrubieszowiak
szczegóły » Data dodania: 2017-06-27 12:37:36

do B** : Jeśli tobie zależy aby nasz kraj dziś wyglądał i był zarządzany jak w połowie lat 90-tych to twoja sprawa lecz także wiele o tobie mówi. Mnie zależy o opinii o naszym mieście i każdy detal jest ważny. Co do zegara na wieży Kościoła Garnizonowego, to wskazywał nieprawidłowo krótko i ambicją ks. Puzona było aby zegar chodził prawidłowo i teraz jest OK, chociaż nie reprezentuje on miasta. I nie trzeba było żadnych wpisów aby został naprawiony. Twoje wpisy w tej sprawie zawierają złośliwości jak gdybyś to ty był odpowiedzialny za ten zegar i z powodu zwrócenia uwagi na długotrwałą jego wadliwość coś ci "zawadziło". W trosce o miasto ważny jest każdy szczegół a obowiązkiem każdego obywatela jest zwracanie uwagi na każdą nieprawidłowość która może wpływać na opinię o mieście i jego gospodarzy. Daruj więc sobie złośliwości bo to na co zwróciłem uwagę złośliwością absolutnie nie było, tylko troską o wizerunek naszego miasta. Zrozum to wreszcie i przestań się kompromitować.

Autor: jes
szczegóły » Data dodania: 2017-06-26 15:34:44

troche z innej beczki, czy wiecie że ludzie którym za czasów komuny wywłaszczono lub stosujac manipulacje odkupiono ich własność za przysłowiowe grosze, mogą kwestionować legalność i prawidlowość tego procesu i domagac się rzetelnej wyceny i stosownego odszkodowania adekwatnego do rzeczywistej wartości, władza wówczas stoss[owała kruczki, wyceniała nieruchomośc jako grunty rolne przeznaczając ją pod budownictwo, takie decyzje z prawnego punktu widzenia sa decyzjami zawierającymi błedy merytoryczne i prawne i ich legalnośc może byc kwestionowana

Autor: taki
szczegóły » Data dodania: 2017-06-26 11:38:28

Yes yes jes jak to mówił Marcinkiewicz. Człowieku, niech ów turysta przejdzie się na rynek to zobaczy bylejakość to jest wizytówka miasta a nie zegarek w gablocie na który zwróciłem uwagę tylko po Twoich wpisach. Wiem, że są bolki Twojego pokroju co się czepią detalu jak byłem w Łodzi w połowie lat 90tych na ulicy Piotrkowskiej SEIKO zamontowano dwa elektroniczne zegary pokazujące czas i temperaturę. Po paru latach nawet cyfr nie wyświetlał a ja jako turysta nie wieszałem psów na magistracie. Jak już jesteś taki pedancik to w tej gablocie jest adres www firmy co je stawia, napisz maila do producenta z prośbą o wymianę zegara albo zapisz się do PSL i dostaniesz etat miejskiego zegarmistrza. Dlaczego nie wylewałeś swoich żalów jak u Puzona zegar nie chodził prawilnie?

Autor: B**
szczegóły » Data dodania: 2017-06-26 10:04:46

Do B** : A gdzie zostało napisane że ludzie regulują tam zegarki?? To twój taki wymyślony marny dowcip, co? Napisane zostało że zegar jest na tablicy informacyjnej i też jest informacją a jego złe wskazania mogą nasuwać podejrzenia niewiarygodności innych informacji. Końcowe zdania twego wpisu to też silenie się na dowcip równie mizerny jak i całkiem zbędny. I na koniec z twego wpisu widać że jesteś zwolennikiem tzw. "bylejakości" i ciekawe czy urządzenia w twoim domu działają jak sobie chcą. Ale to twoja sprawa ale zegar na Gablocie Informacyjnej Urzędu Miasta to nie sprawa indywidualna tylko wizerunek całego miasta. Mnie jako mieszkańcowi zależy na tym aby przyjezdni goście nie drwili sobie z nas i nie pogłębiali stwierdzeń że Hrubieszów to największa dziura w UE.

Autor: jes
szczegóły » Data dodania: 2017-06-25 17:40:56

Małe pytanie do zarządcy drogi (ulicy) Dwernickiego:-na parkingu przy ul. Dwernickiego stoi samochód na litewskich numerach już kilka lat nikt sie nim nie interesuje , po pierwsze przeszkadza w parkowaniu żołnierzom przyjeżdżającym samochodami do pracy, po drugie w zimie przy odśnieżaniu nie można odśnieża bo stoi zawalidroga. Kilkakrotne zgłoszenia do Straży Miejskiej nie dały rezultatu, Policji też to nie interesuje. Cała nadzieja w zarządcy drogi może znajdzie sposób na usunięcie tego wraku!!!!

Autor: hrubieszowiaczek
szczegóły » Data dodania: 2017-06-25 15:16:33

Co się prujesz ciągle z tym zegarem?

Autor: #Młody_Hrubieszowiak :)
szczegóły » Data dodania: 2017-06-22 19:10:48

a to jest jakiś zegar? Ja słyszałem tylko o tym na wieży kościoła MBNP. Ten chodzi w miarę dobrze

Autor: byly hrubieszowiak
szczegóły » Data dodania: 2017-06-22 18:43:48

i znowu musze sie zgodzić z B**, wywalić zegar, powiesi herb, zegar w ostateczności można umieścić na elwacji urzędu

Autor: memo
szczegóły » Data dodania: 2017-06-21 19:47:11