Brulion.Hrubie.pl

A A A

Brulion

Przepraszam za ortograf - poniosło mnie ;)

Autor: byly hrubieszowiak
szczegóły » Data dodania: 2017-01-18 11:01:35

Ta kasa powinna być przeznaczona WYŁĄCZNIE na szkolenie młodzieży (ewentualnie seniorów - gdy na siebie zarobią). Mój kolega posyła 8 letniego syna na treningi i nawet na jednolite dresy robią zrzutkę bo miasto im tego nie funduje. Dojazdy na wszelkie zawody są we własnym zakresie - a jeżdzą nawet na Śląsk na turnieje - DA SIĘ? I rzeby nie było: To jest miejski klub sportowy a nie jakaś prywatna szkółka piłkarska

Autor: byly hrubieszowiak
szczegóły » Data dodania: 2017-01-18 11:01:05

Józek przecież to nie TY napisałeś tego posta. Kto ci napisał? Podstawowe pytanie wygląda tak. Czy ta kasa idzie na szkolenie młodzieży czy na utrzymanie najemników. Na młodzież wydaje się śmieszne pieniądze. Jakie wyjazdy? Ile ich jest? Druga sprawa frekwencja. Nie zawyżaj. Pisz prawdę. 75% kasy powinno iść na szkolenie młodzieży a proporcje są odwrotne. Cała pula na Unię to przegięcie.

Autor: prst
szczegóły » Data dodania: 2017-01-17 23:51:54

mam pytanie do Józka, możesz napisać ile dokładnie kasy idzie na seniorów a ile na całą resztę

Autor: piotrek_hrubek
szczegóły » Data dodania: 2017-01-17 18:54:40

Szanowni użytkownicy lubiehrubie.pl :)
MKS Unia Hrubieszów to klub, w którym nie tylko trenuje i gra grupa seniorów w piłce nożnej. MKS UNIA składa się z trzech sekcji (lekkoatletyka, piłka nożna, podnoszenie ciężarów). Każda z sekcji ma swoich zawodników oraz trenerów. Każda sekcja ma swoje cele sportowe oraz odpowiednie potrzeby. Dotacja jest przeznaczona na cały klub, a nie tylko dla wybranej grupy.
Trzeba też od razu wyjaśnić, że zarząd klubu razem z prezesem działają społecznie i nie pobierają z tego tytułu wynagrodzenia. Zarząd klubu oraz prezes klubu wybierani są w wyborach podczas Walnego Zebrania Członków Klubu.
Dla przykładu sekcja piłki nożnej: posiada sześć grup: orlik młodszy, orlik starszy, młodzik młodszy, trampkarz starszy, junior młodszy, seniorzy. Każda grupa składa się z około od 20 do 25 zawodników, przy tym, można się samemu przekonać, że grupy orlików liczą na treningach nawet do 35 osób. Latem 2017 roku utworzona zostanie kolejna grupa dla najmłodszych dzieci .Dodatkowo do każdej grupy przydzielony jest trener, który posiada odpowiednie uprawnienia i który rzecz jasna pobiera określoną kwotę, którą ma zagwarantowaną w umowie. Kolejny wydatek to organizacja zawodów oraz spotkań piłkarskich. Każda grupa bierze czynny udział w turniejach lub rozgrywkach ligowych. To wszystko generuje koszty. Koszty to m.in. opłaty licencyjne i zgłoszenia zawodników, opłata ubezpieczenia, opłacenie opieki medycznej oraz badań lekarskich, sędziów, obserwatorów meczów piłkarskich. Dochodzą do tego opłaty za wynajem transportu podróży na spotkania ligowe oraz turnieje (wszystkie grupy wyjeżdżają na zawody). Wszystkim tym grupom trzeba zapewnić także wyżywienie, wodę oraz odpowiedni sprzęt (stroje piłkarskie, dresy, piłki, znaczniki i przedmioty do codziennego treningu). Każda grupa nie trenuje raz w tygodniu. W przypadku grup młodzieżowych 3 razy w tygodniu plus spotkania ligowe. Seniorzy 5 razy w tygodniu plus spotkania ligowe. Dodatkowo trzeba także zabezpieczać sferę organizacyjną klubu w sensie przygotowania różnorakich pism, organizację pracy i prawidłowego funkcjonowania klubu.
Co do sukcesów. W dzisiejszych czasach sukcesem jest już sam fakt, że dany zawodnik chce trenować i rozwijać swoją sprawność fizyczną, poświęcając temu swój czas. Gdzie byli wszyscy narzekający na fakt, kiedy zespół seniorów Unii awansował po wielu latach do IV ligi? W przyszłym sezonie, a są duże na to szanse, cztery grupy Unii Hrubieszów występować będą na szczeblu wojewódzkim. Obecnie w IV lidze lubelskiej grają seniorzy oraz w II lidze wojewódzkiej juniorzy. Awansować szczebel wyżej mogą młodzicy młodsi oraz trampkarze starsi. W przypadku sukcesów młodych zawodników oczywiście koszta rosną, gdyż np. na spotkania ligowe trzeba będzie jeździć po całym województwie, a nie jak do tej pory tylko w okręgu zamojskim. W klubie są plany, aby szkolenie rozwijać już od najmłodszych grup idąc śladem większych klubów, które mają budżety zaczynające się od 1 mln zł. Czerpać wzorce oczywiście w miarę możliwości finansowych oraz zaplecza treningowego.
Proszę mi pokazać w naszym mieście klub lub organizację, która tylko w jednej sekcji sportowej skupia aż tylu zawodników. Proszę też czytać uważnie odnośnie wyników dotacji od Urzędu Miasta. Dotację przyznała odpowiednia komisja, która zapoznała się z ofertami złożonymi przez odpowiednie i zainteresowane podmioty. UKS Jedynka nie spełniła wszystkich wymogów. Jeśli chodzi o UKS Ogólniak (zastrzegam, że to jest tylko moja prywatna opinia), to może pora, aby to Starostwo Powiatowe zainteresowało się w kwestii sportu w tych placówkach, którymi przecież zarządza i przyznało odpowiednią dotację na działalność sportową.
Moja wypowiedź nie ma na celu kogoś urazić lub dyskryminować. Chciałem przytoczyć pewne fakty i chociaż w małym stopniu pokazać jak funkcjonuje klub. Na wszelką dyskusję jestem otwarty, dlatego zostawiam swój adres email: jozwikkuh@gmail.com

Autor: Józek
szczegóły » Data dodania: 2017-01-17 14:41:11

Kto odpowiada za schody na Manhattanie całe oblodzone pobilam się wczoraj jak schodzilam dobrze że nic nie polamalam bo mąż mnie złapał.Jest ktoś kto dba o porządki na Manhattanie

Autor: narcyz5861
szczegóły » Data dodania: 2017-01-17 14:18:51

wyobrażacie sobie 3/4 rady o mentalności byłego? to by sie działo

Autor: hrubek2
szczegóły » Data dodania: 2017-01-17 13:42:49

dokładnie tak ! Piłkarze niech najpierw osiągną jakieś wyniki a potem wyciągają ręce po zapłatę. Ale problem ten nie występuje tylko w Hrubieszowie. W takim Lublinie miasto też marnuje kasę na piłkarzy, nawet im stadiony buduje i remontuje - a wyniki - można sobie sprawdzić. Dno i pół metra mułu.
.
To problem Polaków, którzy sobie ubzdurali ze piłka nożna to ich sport narodowy. I jak tacy zaczynają dysponować publicznymi pieniędzmi - to wychodzi wtedy właśnie taka szopka

Autor: byly hrubieszowiak
szczegóły » Data dodania: 2017-01-17 11:33:42

W sprawie podziału budżetu dla sortu : jest kilku dobrych zawodników w lekkiej atletyce, podnoszeniu ciężarów i co Oni dostali od miasta - nic. Nie jestem za tym aby wyróżniać tylko jedną dyscyplinę o miernych wręcz słabych wynikach a pomijać wybitnych o liczących się w kraju.

Autor: hrubieszowiaczek
szczegóły » Data dodania: 2017-01-16 20:29:56

niech kazdy sam wyciagnie wnioski-https://www.youtube.com/watch?v=qZG9q78xQEI

Autor: taki
szczegóły » Data dodania: 2017-01-16 19:34:28

Cz w naszym regionie organizuje ktoś kuligi lub przejażdżki saniami?

Autor: jg1974
szczegóły » Data dodania: 2017-01-16 15:24:14

To jest własnie koledzy POLITYKA, która polega na tym żeby objąc władzę a potem rządzić (czyli wydawac publiczne pieniądze) wg własnego upodobania (czyli "swoim").
.
Co do defraudacji publicznych pieniędzy na sport (tak - to jest defraudacja która nigdy się nie zwróci) jestem wyznawcą zasady że "najpierw wyniki - potem kasa).
Gdzie jest ta Unia? Który zespół? Na sponsorowanie ich z budżetu publicznego zasługują może ciężarowcy - reszta powinna mieć pokrywane jedynie koszty ubezpieczenia a całe to towarzystwo działaczy powinno działać charytatywnie - dopóki klub nie osiągnie wyników - szczególnie jesli chodzi o piłkarzy nożnych.

Autor: byly hrubieszowiak
szczegóły » Data dodania: 2017-01-16 07:02:02

W pełni popieram wpis harry, trzeba to nagłośnić może wtedy władza w mieście zrozumie, że trzeba uszanować wszystkich. Może te komentarze zmuszą burmistrza do ponownego przemyślenia sprawy i wsparcia innych organizacji. Jeszcze nigdy nie było tak żeby całą pulę zagarnęła jedna organizacja sportowa.

Autor: piotrek_hrubek
szczegóły » Data dodania: 2017-01-14 16:38:55

Hrubieszów jako miasto nie powinno dofinansowywać tylko jedną grupę osób, którą jest Unia. W Hrubieszowie jest dużo organizacji, które potrzebują dofinansowania. Problem jest w tym, że dla innych organizacji nie ma pieniędzy, to nie tylko, młodzi ludzie nie mają możliwości rozwijania się według swojej pasji, wprost naszej młodzieży podcinane są „skrzydła”. Jeżeli młodzież nie może się rozwijać według swoich zainteresowań to gdzie ma pójść pod sklep: pić alkohol i zażywać różne używki czy palić papierosy ?! Ja się pytam gdzie mają pójść ?! Młody człowiek, który chce nauczyć się grać w tenisa stołowego to gdzie ma się udać jeżeli na tę dyscyplinę zabrakło środków finansowych, gdyż Unia dostała jakąś kosmiczną kwotę pieniężną. A czy „Hrubieszów na rowerach” młodsi i starsi mieszkańcy naszego miasta, którzy pasjonują się jazdą na rowerze, też nie zasługują na pieniądze, które pomogą im na realizowanie swojej pasji? Dzieci, które chciałyby się zająć modelarstwem by mieć możliwość tak jak starsi koledzy budowania modeli samolotów jak i uczestniczenia w zawodach na szczeblu ogólnopolskim jak i międzynarodowym, nie jest to łatwe gdyż jest to ciężki orzech do zgryzienia, dlatego, że na ten klub także nie było środków finansowych. Młody człowiek, który chce rozwijać swoje zainteresowania musi wyłożyć swoje pieniądze, które zbiera jako kieszonkowe, a jak wiadomo nie każdego stać na wyłożenie pieniędzy by móc rozwijać swoje pasje i to tylko dlatego, że Unii przyznano całą kwotę, którą można było podzielić między wszystkimi organizacjami i taki sposób wykorzystania tych pieniędzy miał by o wiele lepsze efekty. To nie jest tak, że pieniądze należałyby się tylko jednej organizacji, ale powinno się rozdzielić tę kwotę i dać tym co naprawdę potrzebują tych pieniędzy by młodsze jak i starsze osoby mogłyby rozwijać swoje pasje. To jest wprost coś niesamowitego żeby przyznać pieniądze tylko jednej organizacji i to jeszcze w takiej ilości, nie wiem czy te starsze osoby co były w tej komisji to nie mają dzieci, wnuków, to jest bezlitosne posunięcie by uniemożliwiać młodym ludziom rozwijania się. Chyba lepiej by młodzież miała swoje pasje, zainteresowania niż piła alkohol pod sklepem czy zażywała inne używki.

Autor: harry
szczegóły » Data dodania: 2017-01-13 22:02:50

Były hrubieszowiak kolego ty to maprawdę były na lhr to i ukto i ukraińcy jeżdżą i na lch i na ltm i na lza pozdrawiam ii nie pisz głupoy

Autor: ziutek
szczegóły » Data dodania: 2017-01-13 21:00:43

pietras , inwestycje sportowe to najłatwiejsze inwestycje dlatego tyle ich powstaje

Autor: hrubek2
szczegóły » Data dodania: 2017-01-12 23:38:25

Nie tylko Jagiellony. Kto czym pali świadczy o tym skąd pochodzi i do jakiego "paliwa" ma dostęp

Autor: byly hrubieszowiak
szczegóły » Data dodania: 2017-01-12 13:58:35

Piotras jeżeli Ty nie korzystasz to nie znaczy, że inni nie korzystają. I pojedź do jakiejś spalarni i zobacz co emituje a co emitują Jagiellony.

Autor: B**
szczegóły » Data dodania: 2017-01-12 13:19:28

nie, ale potrafię odróżnić czy ktos jedzie 170 czy 140. I trochę się faktycznie zagalopowałem z oceną - gdy go widziałem to prędkości dopuszczalnej aż o 50km/h nie przekroczył ;)

Autor: byly hrubieszowiak
szczegóły » Data dodania: 2017-01-12 12:55:08

były masz radar w samochodzie?

Autor: inka
szczegóły » Data dodania: 2017-01-12 11:16:18