Brulion.Hrubie.pl

A A A

Brulion

Czy Ty masz obsesję na punkcie tego zegara? Nikogo prócz Ciebie to nie obchodzi i nie ściemniaj, że turyści synchronizują tam zegarki. Proponuję wywalić w kibinimater ten zegar w w jego miejsce herb wstawić a mechanizm przekazać Tobie abyś codzienni rano mógł pobawić się w w zegarmistrza i może odnalazłbyś przyczynę opóźnień.

Autor: B**
szczegóły » Data dodania: 2017-06-21 19:15:18

Właśnie że wstyd jest nadal!!! Zegar wciąż "gra w kulki", bo w sobotę, niedzielę i dziś rano nadal wskazywał zły czas! Pewnie dlatego że dla odpowiedzialnego za ciągłe korygowanie zegara pracownika jak i dla Urzędu, były to dni wolne od pracy. Proponuję więc aby pan Burmistrz pracownikowi temu przydzielił "służbówkę" w budynku Urzędu Miasta. Jak już sygnalizowałem wcześniej, zegar ten też jest informacją, bo znajduje się na gablocie Informacyjnej. A jedna fałszywa informacja podważa przecież wiarygodność innych. Widać jednak że naszym władzom miasta na wiarygodności jakoś nie zależy. Dziwnie też, że na tą sytuacje nie zareagował nikt z szanownego grona radnych. A przecież kilkakrotnie widziałem swego czasu niektóre osoby z tego grona, jak oglądały materiały w gablocie a zegar w tym czasie na gablocie wskazywał różnicę czasu ponad 2 godzin. Może trzeba więc stworzyć w budżecie na rok przyszły "specjalną pozycję" na zakup nowego zegara? Bo w innych miastach zegary ratuszowe (niejednokrotnie kilkuset letnie) czy inne miejskie są oczkiem w głowie władz tych miast aby dokładnie wskazywały czas. Póki co naszym władzom miasta życzę wytrwałości w dalszych zmaganiach ze szczególnie zawziętym na Hrubieszów złośliwym zegarem, bo jego uporczywie niewłaściwe wskazania godziny trwają już więcej niż pół roku!!! I w 21 -tym wieku nikt z prostym przecież mechanizmem nie może sobie w naszym mieście poradzić!

Autor: jes
szczegóły » Data dodania: 2017-06-19 18:03:19

bo i nie ma spalarni, koniecznie chcesz udowodnic że ma, "Cementownia Chełm była jedną z pierwszych cementowni w Polsce, która zainwestowała w rozwój w zakresie spalania paliw alternatywnych, biorąc pod uwagę zarówno koszty produkcji, jak i aspekty ekologiczne. Paliwa alternatywne to odpowiednio wysortowane i przetworzone odpady zawierające energię. Mogą powstawać z odpadów tekstylnych, papierowych, tworzyw sztucznych, zużytych olejów spożywczych i innych – skład i właściwości paliw alternatywnych są szczegółowo regulowane przez przepisy prawne. Spalanie paliw alternatywnych w piecu cementowym jest bezpieczne dzięki jego zaletom. Wysokie temperatury procesu sięgające 2000 stopni Celsjusza długi czas przebywania w palenisku, oraz fakt, że pozostałości popiołu po paliwach wbudowane są w strukturę klinkieru sprawiają, że jest to najbezpieczniejsza metoda znana w przemyśle współspalania odpadów. Mimo to, cementownie nie mogą sobie pozwolić na spalanie dowolnych odpadów. Wynika to z faktu, że konieczne są do uzyskania odpowiednio wysokie temperatury procesu, sięgające 2000ºC aby uzyskać klinkier i cement odpowiedniej jakości. Dlatego też cementownie muszą ściśle kontrolować jakość paliw alternatywnych tak, aby produkty powstające przy ich zastosowaniu, spełniały wymagania wszystkich restrykcyjnych norm. Obecnie Cementownia Chełm jest liderem w Polsce pod względem wykorzystania paliw alternatywnych."

Autor: lewin
szczegóły » Data dodania: 2017-06-13 15:38:49

Ja chcę wrócić. Tylko na razie w Hrubieszowie nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem

Autor: byly hrubieszowiak
szczegóły » Data dodania: 2017-06-13 15:24:26

lewin:ja nie mędrkuję,tylko jak ktoś pisze, że w Chełmie nie ma spalarni śmieci to oponuje,bo jest to nieprawda.A proces technologiczny to już zupełnie inna sprawa.ja stwierdziłam fakt.A ten rozsądek skandy to aż boli,dlatego młodzi jak wyjeżdżają to nawet się nie przyznają,że pochodzą z takiego zadupia.Przecież tu niczego nie ma.Kto po studiach tutaj wraca?Nie myślę oczywiście o pociotkach na biurowych stołkach.I nie ma co marzyć,że coś się zmieni.koniec kropka.

Autor: kes
szczegóły » Data dodania: 2017-06-13 13:27:36

kes, jak juz chcesz mędrkować to z sensem, może zwrócisz uwage jakie warunki ma cementowania /wysoka temperatura spalania. a jakie spalarnie/ ten drobny a najistotniejszy szczegół ma kardynalne znaczenie, wrzucanie tego wszystkiego do jednego worka jest nieporozumieniem, zresztą poczytaj-Dla CEMEX Polska odpowiedzialne ekologicznie budownictwo jest priorytetem. Cementownia Chełm jest polskim liderem substytucji paliw alternatywnych. W 2013 roku Cementownia Chełm przekroczyła 80% ciepła z paliw alternatywnych przy produkcji klinkieru. Paliwa alternatywne to odpowiednio wysortowana i przetworzona palna frakcja odpadów komunalnych i przemysłowych. Do dostępnych na polskim rynku paliw alternatywnych należą: rozdrobnione, wysegregowane frakcje palne z odpadów komunalnych i przemysłowych, nienadające się do recyklingu (nazywane także paliwem RDF), opony w całości i rozdrobnione, wysuszone komunalne osady ściekowe, mączka mięsno-kostna, biomasa rolnicza (siano, słoma) odpady ciekłe (np. mieszanki zużytych olejów, rozpuszczalników).
Jednymi z nielicznych instalacji przemysłowych, które efektywnie i bezpiecznie mogą stosować paliwa alternatywne, są piece klinkierowe w cementowniach. Sprzyjają temu wysokie temperatury procesu sięgające 2000 st.C, długi czas przebywania odpadów w palenisku oraz wreszcie fakt, iż popiół po spaleniu paliwa zostaje wbudowany w strukturę klinkieru. Jest to proces bezodpadowy.

Autor: lewin
szczegóły » Data dodania: 2017-06-13 10:34:52

całe szczęście że zwycięża rozsadek głupoli a nie pseudo wiedza uczonych nawiedzonych, cała ta ogłupiała europa i świat nie wiedzieć czemu wprowadziła moratorium na budowę spalarni

Autor: skandy
szczegóły » Data dodania: 2017-06-13 10:25:43

skandy:cementownia Chełm jest najnowocześniejszym zakładem na świecie i właśnie tam są utylizowane odpady z Chełma i Lublina.Wiedza nie boli,niewiedza tylko ogłupia.Żeby zabierać głos trzeba coś wiedzieć czytać,czytać i jeszcze raz czytać .To akurat nie boli,ale niektórzy tego nie potrafią.Najlepiej jak niczego nie ma.Wybudować parę parkingów iniczym się nie przejmować a inwestorów pędzić jak najdalej stąd.Tki średniowieczny hrubieszowski zaścianek,jeszcze prąd należy odłączyć bo po co.

Autor: kes
szczegóły » Data dodania: 2017-06-13 10:04:46

Sympatio - miasta, które wymieniłaś mają własną mniejszą lub większą produkcję, fabryki z reguły mają kominy, więc są z założenia trucicielami. Skandy i jemu podobni chcieliby żyć w nieskażonej przemysłem miodem płynącej krainie,. Tak się nie da.

Autor: inka
szczegóły » Data dodania: 2017-06-12 20:53:29

ależ cię boli że zablokowano skutecznie truciciela, pokaz mi gdzie w Chełmie jest spalarnia, adres, bo chełmianie nie wiedzą

Autor: skandy
szczegóły » Data dodania: 2017-06-12 20:34:00

Chełm ma nie tylko cementownię i soki ale również spalarnię śmieci i nikt tam z tego powodu nie protestuje.

Autor: kes
szczegóły » Data dodania: 2017-06-12 19:57:47

Skandy, po co Ci Chełm... popatrz na Tomaszów, Krasnystaw, Biłgoraj... i porównaj do Hrubieszowa. To wystarczy żeby zobaczyć przepaść!!!

Autor: Sympatia
szczegóły » Data dodania: 2017-06-12 19:34:58

Chełm ma cementownię i soki, Puławy mają Azoty. My mamy markety. Na basen będziemy robili zrzutki na pomagam.pl ?

Autor: inka
szczegóły » Data dodania: 2017-06-12 18:22:33

Chełm, Puławy maja aqupark, Puławy dodatkowo kapieliska na Wisle, Chełm mase zalewów a u nas od 26 lat nie mozna doczekac sie byle bajury do bezpiecznego kąpania

Autor: skandy
szczegóły » Data dodania: 2017-06-12 15:02:38

Rekordginesa, może byś mi pomógł z tymi moimi romansami i kochankami.... bo ja już nie wyrabiam!!! ;)
Nie wiesz kto jest/był moim pracodawcą... na pokerzystę się nie nadajesz, blefować nie umiesz.
Ale Twojemu chlebodawcy - tak wnoszę z Twojego wpisu - już nic nie pomoże ;) nawet Twoje cudowne komentarze! :)

Autor: Krebs
szczegóły » Data dodania: 2017-06-09 12:26:23

Sympatio, skąd wiesz czy odpowiednie służby już się nie przyglądają i nie "przysłuchują" prawnikom zatrudnionym w prokuraturze i sądzie w Janowie?

Autor: Bożydar
szczegóły » Data dodania: 2017-06-08 11:48:53

Melduję, że dzięki przyjazdowi hazardzisty ustawiono zegar koło UM aby nie było wstydu w świecie :D

Autor: B**
szczegóły » Data dodania: 2017-06-08 10:51:54

Wiecie dlaczego przeniesiono sprawę ukrywania w oświadczeniach majątkowych Józika właśnie do prokuratury w Janowie Lubelskim? Bo ja wiem. :) Trzeba by tym zainteresować odpowiednie media! ;) To może niektórym kariery w szeroko pojętym systemie prawnym moooooocno wyhamują!!! Ciekawe czy mimo to będą ryzykować? ;)

Autor: Sympatia
szczegóły » Data dodania: 2017-06-08 10:20:17

Ktoś komuś zazdrości podbojów miłosnych? ;) Rekordginesa, może musisz nad sobą popracować? Jakaś przyczyna braku powodzenia musi być. Trzeba ją usunąć i będzie dobrze! :)

Autor: Sympatia
szczegóły » Data dodania: 2017-06-07 07:48:34

Rekordginesa, chyba z kimś mnie mylisz! :) Ale z tymi romansami mi się podoba! Potraktuję to jako przepowiednię! :) Kto wie co mnie jeszcze czeka? A tak na serio to nie wiem kogo chciałeś zaatakować ale coś musiało Cię mocno zaboleć! Jak to mówią "uderz w stół"... I jeszcze coś, jak się nie ma argumentów merytorycznych to ucieka się do ataków ad personam. Tylko, ze tutaj Ci nie wyszło bo się pomyliłeś! Ale ubawiłem się świetnie!!! :)))

Autor: Bożydar
szczegóły » Data dodania: 2017-06-06 11:05:21