Brulion.Hrubie.pl

A A A

Brulion

To marzenia Burmistrza czy może oznaka nieuchronnie zbliżających się wyborów samorządowych? ;) Zawsze wtedy jest temat basenu. Każdemu wolno marzyć, tylko skąd miliony na realizację tych marzeń?

Autor: Got
szczegóły » Data dodania: 2017-06-30 15:24:02

Podtrzymania populacji komarów. A tak w ogóle to jaka ma być zielona?

Autor: B**
szczegóły » Data dodania: 2017-06-30 14:15:08

a ta niebieska bajura to dla jakich celow?

Autor: lewin
szczegóły » Data dodania: 2017-06-30 13:40:09

Dobra ok, temat zegara już mi się znudził.
Porozmawiajmy o czymś ważniejszym czyli o nowym pomyśle zagospodarowania HOSiR baseny etc.
http://www.miasto.hrubieszow.pl/sites/default/files/pliki/ghrubieszowska/201706_gh_int.pdf?943

Autor: B**
szczegóły » Data dodania: 2017-06-30 12:22:25

B, nie sprowadzaj tego tematu do absurdu. Nie jest to problem, nie jest to bolączka tego miasta ale może być irytujące, może śmieszyć... i skoro nie jest problemem to dlaczego nikt tego nie naprawi? Żyjemy w XXI wieku ;)
A moim zdaniem, zegar w miejscu publicznym wskazujący nieprawidłowo czas.... może irytować. Takie jest moje zdanie...
Pamiętaj B, ze diabeł tkwi w szczegółach.... innymi słowy bardzo ważna jest dbałość o detale

Autor: Got
szczegóły » Data dodania: 2017-06-30 11:32:52

Got przecież jes nie raz napisał, że ów zegar jest nastawiany co jakiś czas i nawet był wymontowany do naprawy. W hru zegarmistrz potrafi tylko baterię wymienić po cenie jak za zboże i teleskop w pasku. Może ten mechanizm pewnie kwarcowy nie da się naprawić, producenta brak a wsadzenie takiego jak masz w kuchni będzie się wiązało z wymianą baterii co jakiś czas a jak jakiś bystrzak zobaczy pierwszy od miejskiego zegarmistrza, iż zegar się spóźnia lub w ogóle nie chodzi to znowu afera będzie. Więc może aby załagodzić napięcia w społeczeństwie aby nie robić wcześniejszego referendum za odwołaniem Burmistrza może lepiej tego zegara się pozbyć. Na jakiś czas jak emocje już opadną jak po wielkiej bitwie.... bla bla wstawić jakiś konkretny z przetargi za dziesiątki tys złotych a ludzie na tej Ludnej dalej niech sobie zęby wybijają na krzywej drodze.

Autor: B**
szczegóły » Data dodania: 2017-06-30 08:48:04

To chyba największy problem od lat! Tematy fryzjerek czy kosmetyczek to pikuś. Zegar na który jes patrzy codziennie i w kajecik notuje każde spóźnienie jest najważniejszą sprawą w tym mieście. Bo jak twierdzi, senior nie nosi zegarka i na klan się spóźni a ja myślę iż senior to szybciej będzie miał zegarek niż młody bo taki ma w telefonie no ale przecież każdy ma telefon w kieszeni a statystycznie to nawet z 1,5 telefonu w kieszeni. Ty tam łazisz i patrzysz na ten cyferblat non stop. Taki turysta jak się załapie na błędny czas popatrzy raz i ewentualnie skoryguje ze swoim. Może jestem jakiś inny ale nawet w Krakowie patrzyłem na telefon sprawdzając kiedy będzie hejnał a ostatnio w Wawie to nawet nie zerknąłem na zegar na pałacu jak czekałem na ztemke. Strasznie wyolbrzymiasz pseudo problem. Problem, który sam wymyśliłeś taki wspomniany przez Ciebie senior to bez zegarka trafi na paciorki w tv trwam i wie, że nie może ufać temu zegarowi.
P.S. Żarcik. Może strasznie Ci się nudzi w tym mieście i czas Ci wolniej leci ;)

Autor: B**
szczegóły » Data dodania: 2017-06-30 08:34:24

Zegar nie jest największym problemem, ale zgadzam się z jes.... świadczy to o bylejakości i tandecie. Nie mogę tylko zrozumieć dlaczego tak bronicie tego zegara i osób odpowiedzialnych? Przecież to naprawdę nie powinien być najmniejszy problem!
Zegar ma chodzic co do sekundy prawidłowo i koniec tematu!!! Nawet to jest problemem w tym mieście?

Autor: Got
szczegóły » Data dodania: 2017-06-30 08:22:10

nie wiedziałem, że największym problemem tego miasteczka jest para ratuszowy zegar, rzekomo wizytówka miasta, a ja dla rownowago zapraszam na spacer ulica Targową , Ludną i przyległą okolicą, to jest prawdziwa wizytówka miasta, nigdzie nie widziałem tak zagospodarowanego ścisłego centrum, pomijam piekne Sudki i dom gdzie urodził sie Orensztajn, zreszta co bede opisywał,zapraszam na spacer, na deptak gdzie mozna usiąść przy filiżance kawy lub herbaty, zjeść lody i podumać o wizytówce miasta

Autor: taki
szczegóły » Data dodania: 2017-06-29 22:05:56

Do wszystkich moich szanownych adwersarzy w zakresie wpisu o zegarze na Gablocie Informacyjnej Urzędu Miasta! Aby być właściwie zrozumianym chcę nadmienić iż nie chodzi tu o moją jakąś wyjątkową uszczypliwość w zakresie czegoś małostkowego, bo błędy we wskazaniach przedmiotowego zegara nie stanowiły różnic kilkuminutowych, zdarzających się każdemu zegarowi, tylko o błędy w wielkości 15, 20, 30 minut (w zależności ile dni nie był przez kogoś skorygowany) a swego czasu po wprowadzeniu czasu letniego błąd przez kilka dni wynosił ponad 2,5 godziny!! Na jakiś czas zegar był wymontowany pewnie oddany do naprawy, lecz po ponownym zamontowaniu wskazywał źle w wielkościach błędów jak przed naprawą. Niezasadne i złośliwe są tu więc uwagi o małostkowym zakresie problemu, także dlatego iż często szczegóły stanowią całość jakiegoś problemu. Przysłowiowe "chowanie głowy w piasek" przez niedostrzeganie czegoś, stanowi o tzw. "bylejactwie" i "tumiwisizmie" nagminnie opanowujących dzisiejsze czasy. Ponadto skoro problem mały, to ze zlikwidowaniem jego też nie powinno być trudności byle tylko chcieć! No i chodzi też o to dlaczego tak długi okres czasu nieprawidłowość ta miała miejsce, bo że właściciel o niej wiedział świadczy nieustanne jego korygowanie co jakiś czas. Nieprzychylne komentarze na mój wpis w tym zakresie świadczą zapewne o niewłaściwej wiedzy w zakresie przedmiotowej sprawy, zarzucając coś całkiem nieistotnego i małostkowego. A czy tak duże rozbieżności wskazań i przez tak długi czas mogą być uznane jako czepianie się czegoś nieistotnego, zwłaszcza że chodzi tu o prestiż i opinię włodarzy naszego miasta, których przedmiotowy problem reprezentuje? I przypuszczać można iż "obrońcy" "bohatera" całego zamieszania są zdania że nie należy nic w tym zakresie robić, bo przecież są ważniejsze rzeczy i problemy a turyści odwiedzający miasto absolutnie nie zwracają uwagi na jakiś tam zegar nas reprezentujący. A przecież znajduje się on tuż przy parku, w którym odpoczywają przeważnie ludzie starsi, nie noszący nieraz już zegarków, a którzy "o czasie" orientują się z zegara na gablocie, bo chcą zdążyć np. na ulubiony serial, czy umówione spotkanie w domu itp. Także wypisywanie złośliwości w zakresie czyjegoś wpisu zamieszczanego wyłącznie dla dobra opinii naszego miasta świadczy o niskich pobudkach "krytykaczy", uważających tylko siebie za wyrocznie w ocenie czyjegoś zdania. I charakterystyczne, że nie zabrał tu głosu właściciel przedmiotowego zegara, tylko obrońcy tego jak było, bo na razie widać że z problemem jednak można było poradzić sobie szybko i skutecznie. Pozdrawiam.

Autor: jes
szczegóły » Data dodania: 2017-06-29 17:30:56

Do "inka": Jak już odpowiadałem do B** , tak i tobie odpowiem że aby być dowcipnym trzeba posiadać kulturę. Nie maskuj więc złośliwości rzekomym dowcipem. A wszystkie wpisy jako do brulionu, powinny być traktować z przymrużeniem oka, jeśli nie są złośliwe i nie obrażają. I nie uogólniaj na temat przyjezdnych, bo ja właśnie mogłem stwierdzić, że zwiedzający miasto, a szczególnie zdążający na stadion na organizowane tam imprezy, dowcipkowali sobie na temat przedmiotowego zegara i było mi po prostu wstyd. Jak i wobec osób z rodziny przyjeżdżających do mnie, bo to oni właśnie zwrócili mi uwagę na ten zegar. Dlatego też w pewnym momencie widząc marazm w zakresie naprawy usterki (częste korekty zegara które jednak nie odnosiły skutku), zdecydowałem się o tym dokonać wpisu na LubieHrubie. I na marginesie: przedmiotowa sprawa powinna stanowić ciekawy i wdzięczny temat zainteresowania psychologów, dlaczego w naszym niedużym miasteczku, wadliwie działający ponad pół roku mechanizm prostej maszyny jaką jest zegar umieszczony przy Urzędzie Miasta i na jego gablocie informacyjnej (w momencie zmiany czasu niedokładność wynosiła ponad 2,5 godziny!) znajduje tylu obrońców atakujących tego który zwrócił na to uwagę. I to przy ujawnieniu rzekomej opinii że Hrubieszów to największa dziura w UE.

Autor: jes
szczegóły » Data dodania: 2017-06-29 15:47:00

Ciekawsze tematy to służba zdrowia po nowej reformie-kardiologia w szczątkowej postaci!

Autor: biedronka
szczegóły » Data dodania: 2017-06-29 11:13:00

B* i były mają rację. Przyjezdni bardziej interesują się sudkami, dworkiem, cerkwią, kirkutem czy chociażby tablicą w parku niż gablotką z reklamami lokalnych firm i zdjęciami z imprez samorządowych.
@jes przeważnie czytam ze zrozumieniem i tak jak większość traktuję to co piszesz z przymrużeniem oka. Ale poświęcasz temu tyle energii, że może trzeba skonsultować nerwicę natręctw ze specjalistą?

Autor: inka
szczegóły » Data dodania: 2017-06-29 09:34:50

jes ja dałem najlepszą radę czyli likwidację zegara jeżeli nie da go się tak zrobić aby zawsze pokazywał dokładną godzinę i nie przynosił wstydu na cały świat. Tylko ludzie mający coś z głową pomyślą coś negatywnego o mieście jeżeli zegarek będzie się spóźniał ileś tam normalny człowiek albo wytłumaczy sobie warunkami technicznymi czy brakiem prądu zdarza się. Zresztą jeżeli już przyjezdny tam trafi to 95% nawet nie zobaczy tego zegara tylko promil zapamięta że zegarek źle chodził oczywiście jak trafi na taki czas.

Autor: B**
szczegóły » Data dodania: 2017-06-29 08:29:20

PROSZĘ O INFORMACJĘ O MOŻLIWOŚCI WYPOŻYCZENIA NA TERENIE HRUBIESZOWA NAMIOTU, PAWILONU NA OK. 30 OSÓB.

Autor: tina
szczegóły » Data dodania: 2017-06-28 19:53:08

do "inka": Jeśli umiesz czytać dokładnie to pisałem o niedokładności informacji tylko zegara, bo on też jest informacją, skoro znajduje się na Gablocie Informacyjnej" Urzędu Miasta. I pisałem też że jedna nierzetelna informacja na tej tablicy MOŻE u kogoś spowodować odczucie rezerwy odnośnie wiarygodność innych tam prezentowanych. A jeśli zegar będzie nadal "robił złośliwości" i kompromitował nasze Miasto to będzie o tym pisane nie tylko na LubieHrubie, bo przecież przegrywanie z tak prostym mechanizmem jak zegar może tylko przynosić wstyd tym których reprezentuje.

Autor: jes
szczegóły » Data dodania: 2017-06-28 16:15:29

B** napisz sam, bo twoje "rady" są żenujące i złośliwe. Do tego aby być naprawdę dowcipnym potrzeba mieć coś czego wyraźnie tobie brakuje, a mianowicie kulturę. Kolejne twoje wpisy ukazują coraz niższe schodki twojego poziomu, więc się nie będę zniżał do dalszej polemiki z tobą.

Autor: jes
szczegóły » Data dodania: 2017-06-28 15:59:54

jes napisz do bravo znaczy się do sportpremium.pl. Oni to postawili i mają know how.

Autor: B**
szczegóły » Data dodania: 2017-06-28 08:10:05

To powinieneś być dumny z siebie drogi zegarmistrzu. Przez jakieś dwa tygodnie, bo mniej więcej tyle potrwa "punktualność". Zegar wskazuje złą godzinę od momentu, w którym się pojawił. Z ciekawości - jakie to nierzetelne informacje są na tej nieszczęsnej tablicy? Zdjęcia z imprez?

Autor: inka
szczegóły » Data dodania: 2017-06-27 22:37:13

Do byly hrubieszowiak: Ale ty zapominasz że zegar na Gablocie Informacyjnej Urzędu Miasta też jest informacją, bo po co innego tam jest??! Za wszystkie więc informacje tam znajdujące się odpowiadają właśnie włodarze miasta i na nich spoczywa odpowiedzialność za ich rzetelność. A co i jak robią mieszkańcy miasta to całkiem inna sprawa i nie neguję że też wszelkie nieprawidłowości w tym zakresie trzeba ujawniać. Tolerowanie "bylejactwa" w dzisiejszych czasach i naszym mieście także, staje się bardzo powszechne i każdy szczegół w tym zakresie powinien być zwalczany. A w przedmiotowej sprawie okazuje się że "problem" z zegarem był widać niezbyt trudny i okazało się tylko chcieć, bo aktualnie "chodzi" on prawidłowo.

Autor: jes
szczegóły » Data dodania: 2017-06-27 14:52:38