Brulion.Hrubie.pl

A A A

Brulion

Zarzucasz bylejakość wlodarzom ale zapominasz o tym że jacy mieszkańcy tacy wlodarze. Popatrz jak się parkuje na mieście. Popatrz jak ludzie śmiecą. Ten zegar co zle chodzi to naprawdę mały pikuś w porównaniu z innymi anty-wizytowkami Hrubieszowa

Autor: byly hrubieszowiak
szczegóły » Data dodania: 2017-06-27 12:37:36

do B** : Jeśli tobie zależy aby nasz kraj dziś wyglądał i był zarządzany jak w połowie lat 90-tych to twoja sprawa lecz także wiele o tobie mówi. Mnie zależy o opinii o naszym mieście i każdy detal jest ważny. Co do zegara na wieży Kościoła Garnizonowego, to wskazywał nieprawidłowo krótko i ambicją ks. Puzona było aby zegar chodził prawidłowo i teraz jest OK, chociaż nie reprezentuje on miasta. I nie trzeba było żadnych wpisów aby został naprawiony. Twoje wpisy w tej sprawie zawierają złośliwości jak gdybyś to ty był odpowiedzialny za ten zegar i z powodu zwrócenia uwagi na długotrwałą jego wadliwość coś ci "zawadziło". W trosce o miasto ważny jest każdy szczegół a obowiązkiem każdego obywatela jest zwracanie uwagi na każdą nieprawidłowość która może wpływać na opinię o mieście i jego gospodarzy. Daruj więc sobie złośliwości bo to na co zwróciłem uwagę złośliwością absolutnie nie było, tylko troską o wizerunek naszego miasta. Zrozum to wreszcie i przestań się kompromitować.

Autor: jes
szczegóły » Data dodania: 2017-06-26 15:34:44

troche z innej beczki, czy wiecie że ludzie którym za czasów komuny wywłaszczono lub stosujac manipulacje odkupiono ich własność za przysłowiowe grosze, mogą kwestionować legalność i prawidlowość tego procesu i domagac się rzetelnej wyceny i stosownego odszkodowania adekwatnego do rzeczywistej wartości, władza wówczas stoss[owała kruczki, wyceniała nieruchomośc jako grunty rolne przeznaczając ją pod budownictwo, takie decyzje z prawnego punktu widzenia sa decyzjami zawierającymi błedy merytoryczne i prawne i ich legalnośc może byc kwestionowana

Autor: taki
szczegóły » Data dodania: 2017-06-26 11:38:28

Yes yes jes jak to mówił Marcinkiewicz. Człowieku, niech ów turysta przejdzie się na rynek to zobaczy bylejakość to jest wizytówka miasta a nie zegarek w gablocie na który zwróciłem uwagę tylko po Twoich wpisach. Wiem, że są bolki Twojego pokroju co się czepią detalu jak byłem w Łodzi w połowie lat 90tych na ulicy Piotrkowskiej SEIKO zamontowano dwa elektroniczne zegary pokazujące czas i temperaturę. Po paru latach nawet cyfr nie wyświetlał a ja jako turysta nie wieszałem psów na magistracie. Jak już jesteś taki pedancik to w tej gablocie jest adres www firmy co je stawia, napisz maila do producenta z prośbą o wymianę zegara albo zapisz się do PSL i dostaniesz etat miejskiego zegarmistrza. Dlaczego nie wylewałeś swoich żalów jak u Puzona zegar nie chodził prawilnie?

Autor: B**
szczegóły » Data dodania: 2017-06-26 10:04:46

Do B** : A gdzie zostało napisane że ludzie regulują tam zegarki?? To twój taki wymyślony marny dowcip, co? Napisane zostało że zegar jest na tablicy informacyjnej i też jest informacją a jego złe wskazania mogą nasuwać podejrzenia niewiarygodności innych informacji. Końcowe zdania twego wpisu to też silenie się na dowcip równie mizerny jak i całkiem zbędny. I na koniec z twego wpisu widać że jesteś zwolennikiem tzw. "bylejakości" i ciekawe czy urządzenia w twoim domu działają jak sobie chcą. Ale to twoja sprawa ale zegar na Gablocie Informacyjnej Urzędu Miasta to nie sprawa indywidualna tylko wizerunek całego miasta. Mnie jako mieszkańcowi zależy na tym aby przyjezdni goście nie drwili sobie z nas i nie pogłębiali stwierdzeń że Hrubieszów to największa dziura w UE.

Autor: jes
szczegóły » Data dodania: 2017-06-25 17:40:56

Małe pytanie do zarządcy drogi (ulicy) Dwernickiego:-na parkingu przy ul. Dwernickiego stoi samochód na litewskich numerach już kilka lat nikt sie nim nie interesuje , po pierwsze przeszkadza w parkowaniu żołnierzom przyjeżdżającym samochodami do pracy, po drugie w zimie przy odśnieżaniu nie można odśnieża bo stoi zawalidroga. Kilkakrotne zgłoszenia do Straży Miejskiej nie dały rezultatu, Policji też to nie interesuje. Cała nadzieja w zarządcy drogi może znajdzie sposób na usunięcie tego wraku!!!!

Autor: hrubieszowiaczek
szczegóły » Data dodania: 2017-06-25 15:16:33

Co się prujesz ciągle z tym zegarem?

Autor: #Młody_Hrubieszowiak :)
szczegóły » Data dodania: 2017-06-22 19:10:48

a to jest jakiś zegar? Ja słyszałem tylko o tym na wieży kościoła MBNP. Ten chodzi w miarę dobrze

Autor: byly hrubieszowiak
szczegóły » Data dodania: 2017-06-22 18:43:48

i znowu musze sie zgodzić z B**, wywalić zegar, powiesi herb, zegar w ostateczności można umieścić na elwacji urzędu

Autor: memo
szczegóły » Data dodania: 2017-06-21 19:47:11

Czy Ty masz obsesję na punkcie tego zegara? Nikogo prócz Ciebie to nie obchodzi i nie ściemniaj, że turyści synchronizują tam zegarki. Proponuję wywalić w kibinimater ten zegar w w jego miejsce herb wstawić a mechanizm przekazać Tobie abyś codzienni rano mógł pobawić się w w zegarmistrza i może odnalazłbyś przyczynę opóźnień.

Autor: B**
szczegóły » Data dodania: 2017-06-21 19:15:18

Właśnie że wstyd jest nadal!!! Zegar wciąż "gra w kulki", bo w sobotę, niedzielę i dziś rano nadal wskazywał zły czas! Pewnie dlatego że dla odpowiedzialnego za ciągłe korygowanie zegara pracownika jak i dla Urzędu, były to dni wolne od pracy. Proponuję więc aby pan Burmistrz pracownikowi temu przydzielił "służbówkę" w budynku Urzędu Miasta. Jak już sygnalizowałem wcześniej, zegar ten też jest informacją, bo znajduje się na gablocie Informacyjnej. A jedna fałszywa informacja podważa przecież wiarygodność innych. Widać jednak że naszym władzom miasta na wiarygodności jakoś nie zależy. Dziwnie też, że na tą sytuacje nie zareagował nikt z szanownego grona radnych. A przecież kilkakrotnie widziałem swego czasu niektóre osoby z tego grona, jak oglądały materiały w gablocie a zegar w tym czasie na gablocie wskazywał różnicę czasu ponad 2 godzin. Może trzeba więc stworzyć w budżecie na rok przyszły "specjalną pozycję" na zakup nowego zegara? Bo w innych miastach zegary ratuszowe (niejednokrotnie kilkuset letnie) czy inne miejskie są oczkiem w głowie władz tych miast aby dokładnie wskazywały czas. Póki co naszym władzom miasta życzę wytrwałości w dalszych zmaganiach ze szczególnie zawziętym na Hrubieszów złośliwym zegarem, bo jego uporczywie niewłaściwe wskazania godziny trwają już więcej niż pół roku!!! I w 21 -tym wieku nikt z prostym przecież mechanizmem nie może sobie w naszym mieście poradzić!

Autor: jes
szczegóły » Data dodania: 2017-06-19 18:03:19

bo i nie ma spalarni, koniecznie chcesz udowodnic że ma, "Cementownia Chełm była jedną z pierwszych cementowni w Polsce, która zainwestowała w rozwój w zakresie spalania paliw alternatywnych, biorąc pod uwagę zarówno koszty produkcji, jak i aspekty ekologiczne. Paliwa alternatywne to odpowiednio wysortowane i przetworzone odpady zawierające energię. Mogą powstawać z odpadów tekstylnych, papierowych, tworzyw sztucznych, zużytych olejów spożywczych i innych – skład i właściwości paliw alternatywnych są szczegółowo regulowane przez przepisy prawne. Spalanie paliw alternatywnych w piecu cementowym jest bezpieczne dzięki jego zaletom. Wysokie temperatury procesu sięgające 2000 stopni Celsjusza długi czas przebywania w palenisku, oraz fakt, że pozostałości popiołu po paliwach wbudowane są w strukturę klinkieru sprawiają, że jest to najbezpieczniejsza metoda znana w przemyśle współspalania odpadów. Mimo to, cementownie nie mogą sobie pozwolić na spalanie dowolnych odpadów. Wynika to z faktu, że konieczne są do uzyskania odpowiednio wysokie temperatury procesu, sięgające 2000ºC aby uzyskać klinkier i cement odpowiedniej jakości. Dlatego też cementownie muszą ściśle kontrolować jakość paliw alternatywnych tak, aby produkty powstające przy ich zastosowaniu, spełniały wymagania wszystkich restrykcyjnych norm. Obecnie Cementownia Chełm jest liderem w Polsce pod względem wykorzystania paliw alternatywnych."

Autor: lewin
szczegóły » Data dodania: 2017-06-13 15:38:49

Ja chcę wrócić. Tylko na razie w Hrubieszowie nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem

Autor: byly hrubieszowiak
szczegóły » Data dodania: 2017-06-13 15:24:26

lewin:ja nie mędrkuję,tylko jak ktoś pisze, że w Chełmie nie ma spalarni śmieci to oponuje,bo jest to nieprawda.A proces technologiczny to już zupełnie inna sprawa.ja stwierdziłam fakt.A ten rozsądek skandy to aż boli,dlatego młodzi jak wyjeżdżają to nawet się nie przyznają,że pochodzą z takiego zadupia.Przecież tu niczego nie ma.Kto po studiach tutaj wraca?Nie myślę oczywiście o pociotkach na biurowych stołkach.I nie ma co marzyć,że coś się zmieni.koniec kropka.

Autor: kes
szczegóły » Data dodania: 2017-06-13 13:27:36

kes, jak juz chcesz mędrkować to z sensem, może zwrócisz uwage jakie warunki ma cementowania /wysoka temperatura spalania. a jakie spalarnie/ ten drobny a najistotniejszy szczegół ma kardynalne znaczenie, wrzucanie tego wszystkiego do jednego worka jest nieporozumieniem, zresztą poczytaj-Dla CEMEX Polska odpowiedzialne ekologicznie budownictwo jest priorytetem. Cementownia Chełm jest polskim liderem substytucji paliw alternatywnych. W 2013 roku Cementownia Chełm przekroczyła 80% ciepła z paliw alternatywnych przy produkcji klinkieru. Paliwa alternatywne to odpowiednio wysortowana i przetworzona palna frakcja odpadów komunalnych i przemysłowych. Do dostępnych na polskim rynku paliw alternatywnych należą: rozdrobnione, wysegregowane frakcje palne z odpadów komunalnych i przemysłowych, nienadające się do recyklingu (nazywane także paliwem RDF), opony w całości i rozdrobnione, wysuszone komunalne osady ściekowe, mączka mięsno-kostna, biomasa rolnicza (siano, słoma) odpady ciekłe (np. mieszanki zużytych olejów, rozpuszczalników).
Jednymi z nielicznych instalacji przemysłowych, które efektywnie i bezpiecznie mogą stosować paliwa alternatywne, są piece klinkierowe w cementowniach. Sprzyjają temu wysokie temperatury procesu sięgające 2000 st.C, długi czas przebywania odpadów w palenisku oraz wreszcie fakt, iż popiół po spaleniu paliwa zostaje wbudowany w strukturę klinkieru. Jest to proces bezodpadowy.

Autor: lewin
szczegóły » Data dodania: 2017-06-13 10:34:52

całe szczęście że zwycięża rozsadek głupoli a nie pseudo wiedza uczonych nawiedzonych, cała ta ogłupiała europa i świat nie wiedzieć czemu wprowadziła moratorium na budowę spalarni

Autor: skandy
szczegóły » Data dodania: 2017-06-13 10:25:43

skandy:cementownia Chełm jest najnowocześniejszym zakładem na świecie i właśnie tam są utylizowane odpady z Chełma i Lublina.Wiedza nie boli,niewiedza tylko ogłupia.Żeby zabierać głos trzeba coś wiedzieć czytać,czytać i jeszcze raz czytać .To akurat nie boli,ale niektórzy tego nie potrafią.Najlepiej jak niczego nie ma.Wybudować parę parkingów iniczym się nie przejmować a inwestorów pędzić jak najdalej stąd.Tki średniowieczny hrubieszowski zaścianek,jeszcze prąd należy odłączyć bo po co.

Autor: kes
szczegóły » Data dodania: 2017-06-13 10:04:46

Sympatio - miasta, które wymieniłaś mają własną mniejszą lub większą produkcję, fabryki z reguły mają kominy, więc są z założenia trucicielami. Skandy i jemu podobni chcieliby żyć w nieskażonej przemysłem miodem płynącej krainie,. Tak się nie da.

Autor: inka
szczegóły » Data dodania: 2017-06-12 20:53:29

ależ cię boli że zablokowano skutecznie truciciela, pokaz mi gdzie w Chełmie jest spalarnia, adres, bo chełmianie nie wiedzą

Autor: skandy
szczegóły » Data dodania: 2017-06-12 20:34:00

Chełm ma nie tylko cementownię i soki ale również spalarnię śmieci i nikt tam z tego powodu nie protestuje.

Autor: kes
szczegóły » Data dodania: 2017-06-12 19:57:47